Пошук

Розширений пошук»

 

 

 


На головну


Звернення громадян. Інформація про роботу із зверненнями громадян краю. Про роботу зі зверненнями громадян, що надійшли до Закарпатської облдержадміністрації у І півріччі 2007 року


Дата: 16.11.07 16:22  


Облдержадміністрацією, її структурними підрозділами, райдержадміністраціями, міськвиконкомами у І півріччі 2007 року проводилась  робота  щодо поліпшення організації розгляду звернень громадян, вирішення їх обгрунтованих вимог.
За цей період до обласної державної адміністрації надійшло 1761 звернення громадян, що на 153 менше відповідного періоду минулого року. Із них: усних – 582  (І півріччя 2006 року - 428 ), письмових – 1179   (І півріччя 2006 року -  1486). З урахуванням колективних звернень до облдержадміністрації звернулись 9314  чол., що на 2006 більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
До Кабінету Міністрів України за цей період надійшло 149 звернень мешканців області, що на 82  більше, аніж за відповідний період 2006 року. Відповідно до: Секретаріату Президента України  надійшло 269 звернень, що на 256 менше;   Верховної Ради України - 35,  що на 3 менше; інших  органів державної влади  - 532, що на 199 менше. Безпосередньо від громадян до облдержадміністрації  кількість звернень збільшилась на 228  (І півріччя 2007  року – 1382,    І півріччя 2006 року – 1154).
Кількість колективних звернень становить 166, що на 21 менше, ніж за відповідний період  минулого року. Всього протягом І півріччя 2007 року на контролі перебувало 1450 звернень громадян, що становить 82,3 відсотка від їх загальної кількості. Вжито заходів та вирішено позитивно 467 заяв і скарг.  Підготовлено та надіслано 109 інформацій на звернення, які були взяті на контроль органами влади вищого рівня.
За соціальним станом заявників найбільше звернень надійшло від пенсіонерів (369), інвалідів загального захворювання (324), багатодітних сімей (129), безробітних (63), інвалідів та учасників війни (58), ветеранів праці (44), учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (14).
Значну кількість питань, що порушувались у зверненнях пільгових категорій населення, обласна державна адміністрація вирішила. Зокрема, протягом І півріччя 2007 року за рахунок державного бюджету виділено 9 спецавтомобілів “Славута” інвалідам області, 32 інвалідів забезпечено автомобілями по гуманітарній лінії.
За рахунок державного, місцевих бюджетів та додатково залучених коштів придбано 921 санаторно-курортну путівку для пільгової категорії громадян області, 525 осіб зубопротезовано, 244 громадянам встановлено телефони. Матеріальну допомогу з обласного бюджету надано 1175  чол. на суму  310,222  тис. грн.
Учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС із Мукачівського району, на його прохання для ремонту даху виділено 80 шт. шиферу та грошову допомогу.
Жителю м.Мукачево  виділено 70 шт. азбестоцементних листів для відновлення приватного будинку після пожежі.
Медсестра  дільничної лікарні Міжгірського району звернулася до Президента України з проханням допомогти у переведенні її на повний посадовий оклад, оскільки вона працювала лише на 0,5 ставки. Виховує двох неповнолітніх дітей, чоловік безробітній. Питання вирішено позитивно, їй надано повний посадовий оклад завідуючої ФАПом  на період відпустки по догляду за дитиною до 3-х років основного працівника та збережено 0,5 ставки посади медичної сестри філії швидкої медичної допомоги.
Вжито термінових заходів щодо реагування на скаргу жителів  Воловецького району про отруєння навколишнього середовища під час виробництва брикетів зі смерекової тирси фірмою “Опус-унія Карпати”. Діяльність цеху по виробництву брикетів  призупинено до усунення виявлених порушень природоохоронного законодавства.
Жителька Рахівського району, під час виїзного прийому голови облдержадміністрації ставила питання про надання матеріальної допомоги на добудову приміщення під створення закладу для дітей-сиріт. Їй надано допомогу на загальну суму 20 тис.грн.   
На прохання жительки Луганської області, про надання допомоги в організації туристичної поїздки по Закарпаттю для внука Марата, запропоновано екскурсію дитини  по Закарпаттю.
У березні 2007 року під час виїзного прийому до голови облдержадміністрації звернулася безробітна  з Воловецького району про допомогу у працевлаштуванні.  У квітні 2007 року заявниця працевлаштована на посаду медичної сестри  ЗОШ І-ІІІ ст.
Інваліду І групи (хворіє на цукровий діабет), Іршавський район, на його звернення придбано кімнатну інвалідну коляску моделі ККС.
Про відмову у призначенні групи інвалідності (втратив око) скаржився житель Рахівського району. У квітні 2007 року Рахівською міжрайонною МСЕК він визнаний інвалідом третьої групи загального захворювання безстроково.
Одинокій пенсіонерці із Мукачівського району  для капітального ремонту будинку надано допомогу  шифером – 100 шт., цементом – 500 кг,  піском – 4 м куб., вапном  - 350 кг, 3 м куб. пиломатеріалами, які завезено додому.
Мешканці вулиці Лесі Українки Мукачівського району у зверненні ставили питання щодо порушення умов проживання внаслідок постійного підтоплення їх домоволодінь та надання фінансової допомоги для здійснення протипаводкових заходів. Як наслідок,  з резервного фонду Мукачівської райдержадміністрації виділено 70 тис.грн на виконання робіт по облаштуванню ділянки дороги з водовідвідною системою на вказаній у зверненні вулиці.
За сприяння керівництва облдержадміністрації жительці Перечинського району для лікування шестимісячної дитини (хвороба серця) надано допомогу спонсорськими коштами в сумі 5 тис.грн., а також жителю м.Ужгород для лікування дочки Мар”яни (лейкемія) виділено 10 тис.грн.
За звітний період у своїх зверненнях громадяни порушили 2124 питання, що на 129 менше, ніж за аналогічний період 2006 року. Найбільш гостро ставляться питання соціального захисту (822), житлового господарства (244), комунального та дорожнього господарства (282), праці (73), забезпечення законності та охорони правопорядку (85), охорони здоров’я (72), освіти і науки (82).
З усіх звернень, що надійшли до обласної державної адміністрації, 1332 становлять заяви (клопотання), 421 – скарги (зауваження), 8  пропозицій та 5 подяк.
Упродовж І півріччя 2007 року керівництвом облдержадміністрації проводилася відповідна робота щодо поліпшення розгляду звернень громадян, усунення причин, що їх породжують. Так, голова облдержадміністрації здійснює прийоми громадян згідно із затвердженими графіками. У І півріччі  2007 року ним прийнято  328 чол., що становить 56,4 відсотка від загальної кількості прийнятих громадян. Виїзні прийоми голови облдержадміністрації відбулися у Берегівському, Рахівському, Воловецькому, Великоберезнянському, Хустському, Виноградівському районах. Прийнято 208 осіб. Заступники голови облдержадміністрації здійснили 17 виїзних прийомів. Крім того, головою облдержадміністрації розглянуто 480 письмових звернень, у тому числі і звернення інвалідів Великої Вітчизняної війни, що складає 40,7 відсотка від загальної кількості.
Продовжує діяти пряма телефонна лінія. Інформація про її запровадження періодично сповіщається населенню через  обласну газету “Новини Закарпаття”. Протягом 1 півріччя 2007 року зареєстровано  34 звернення, які вимагали втручання керівництва облдержадміністрації,  а також надавались  консультації різного характеру.
Ці заходи проводяться також райдержадміністраціями і міськвиконкомами і є однією з форм роз’яснювальної роботи серед населення.
У січні поточного року до співбесід  керівництва обласної державної адміністрації з керівниками районних держадміністрацій з питань соціально-економічного розвитку районів відділом підготовлено інформації про стан справ у всіх райдержадміністраціях з питань роботи зі зверненнями громадян.
На розширеному засіданні колегії облдержадміністрації 31 січня 2007 року  розглянуто питання “Про підсумки роботи зі зверненнями громадян, що надійшли до облдержадміністрації у 2006 році”. Згідно з рішенням колегії головою облдержадміністрації дані відповідні доручення головам райдержадміністрацій та міськвиконкомів, про хід виконання яких підготовлено узагальнюючу довідку та подано на розгляд голови облдержадміністрації.
Питання стану роботи зі зверненнями громадян розглянуто також у  лютому та квітні 2007 року на нараді при керівникові апарату облдержадміністрації.
Облдержадміністрацією систематично проводяться перевірки стану роботи зі зверненнями громадян та організації їх особистого прийому в обласних управліннях і відділах, районних державних адміністраціях та виконкомах міських рад міст обласного значення. Протягом І півріччя 2007 року перевірено роботу та надано практичну допомогу з цих питань Перечинській райдержадміністрації, Хустському і Чопському міськвиконкомам, управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації, головного управління економіки облдержадміністрації, обласному  центру зайнятості.
Регулярно здійснюється навчання спеціалістів райдержадміністрацій з питань застосування комп’ютерної техніки в опрацюванні заяв і скарг. У навчальні програми державного навчального закладу “Закарпатський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації  працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій” включено цикл лекцій з питань організації роботи зі зверненнями громадян. За І півріччя 2007 року проведено 6  лекцій перед слухачами центру.
Стан роботи зі зверненнями громадян проаналізовано за підсумками   І кварталу і І півріччя  2007 року, здійснено аналіз особистих прийомів громадян. web-сторінка облдержадміністрації у мережі Інтернет періодично поповнюється інформаційними матеріалами з питань роботи зі зверненнями громадян.
З метою  гласності і відкритості готуються добірки матеріалів для засобів масової інформації про стан роботи зі зверненнями громадян та про особисті прийоми громадян керівництвом облдержадміністрації. За підсумками роботи у 2006 році опубліковано  інтерв’ю начальника відділу роботи зі зверненнями громадян апарату облдержадміністрації в газеті  “Новини Закарпаття”, яке також розміщено на web-сайті облдержадміністрації.
Здійснюється роз’яснювальна робота  серед населення з актуальних питань під час проведення брифінгів, виступів на телебаченні керівництва облдержадміністрації, начальників структурних підрозділів та керівників установ і організацій. Так, за І півріччя 2007 року у  брифінгах взяли участь 31 посадова особа.
Відповідно до вимог Указу Президента України від 13.08.02 № 700 “Про додаткові заходи щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення” керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, установ та організацій забезпечують регулярну підготовку і публікацію у ЗМІ та на спеціалізованих web-сайтах  консультації і роз’яснення у межах своєї компетенції з найбільш актуальних питань, що хвилюють громадян.
Обласним головним управлінням земельних ресурсів в Закарпатській області щоквартально випускається газета “Закарпатська земля”. Колективом фахівців  надається практична допомога краянам щодо роз’яснення земельних питань. На сторінках газети вони можуть з’ясувати, яка відповідальність передбачається законодавством за незаконне використання землі, де здобуватиметься право оренди на земельні ділянки, про повноваження місцевих рад у галузі земельних відносин, а також мають можливість ознайомитись зі звітом про роботу зі зверненнями громадян у землевпорядній службі області.
Головне управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації в газеті “Зайнятість населення” опублікувало статтю “Основні аспекти організації соціально-трудових відносин між найманими працівниками і роботодавцями”, в газеті “Новини Закарпаття”  -  “Тепер і справді вигідно економити”, в якій висвітлено останні зміни, що відбулися в законодавстві з питань призначення населенню субсидій. На web-сайті облдержадміністрації та в більшості районних газет розміщено інформацію щодо встановленого порядку черговості інвалідів на отримання автомобілів.
Управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації в газеті “Медичний вісник”, яка виходить щомісячно,  надаються роз’яснення  та консультації з питань соціальних гарантій медичним та фармацевтичним працівникам сільської місцевості, висвітлюються інші питання на медичну тематику.
Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області надає вичерпну інформацію щодо стану довкілля Закарпатської області. Її можна знайти на офіційному web-сайті, який постійно поновлюється. Тут працює гостьова книга, де відвідувачі сайту можуть залишити запитання, висловити  пропозиції чи отримати роз’яснення з найбільш актуальних питань у сфері охорони навколишнього природного середовища.
У друкованих засобах масової інформації, зокрема щомісячному віснику “Пенсія”, діють постійні консультативні рубрики управлінь Пенсійного фонду, де публікуються відповіді на запитання дописувачів, роз’яснюються  нормативні акти з пенсійного забезпечення.
Головним управлінням юстиції забезпечуються регулярні виступи  на правову тематику в обласній газеті “Право і порядок”. Серед них: “Поєднання роботи з навчанням”,  “Умови надання і тривалість виплати допомоги по вагітності та пологах”, “Індивідуальні й колективні трудові спори”, “Стягнення аліментів з відповідача (боржника), який проживає за кордоном” тощо.
Аналогічна робота проводиться і іншими структурними підрозділами облдержадміністрації, установами та організаціями.
Питання роботи зі зверненнями громадян і надалі залишаються пріоритетними в діяльності обласної, районних державних адміністрацій, міськвиконкомів, управлінь та відділів цих органів.




Реєстрація


Логін
Пароль
Реєстрація »  

 

 

 

Усi новини
19 листопада 2008

У середу, 26 листопада, заступник голови–керівник апарату облдержадміністрації Михайло Попович візьме участь у прямій телефонній лінії «Запитай у влади». Зі зверненнями, скаргами та пропозиціями громадяни зможуть звернутися за телефоном 8 (800) 502-70-80 (дзвінки зі стаціонарних телефонів безкоштовні) з 11.00 до 13.00 години.

19 листопада 2008

Одразу три новенькі пожежні автомобілі презентувала Тячівська влада місцевим пожежним командам селища Солотвино та сіл Нересниця та Чумалево.

19 листопада 2008

За вагомий особистий внесок у розвиток образотворчого мистецтва в області, високу професійну майстерність та в зв’язку з 50-річчям від дня народження Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджено Олександра Громового – живописця, члена Національної спілки художників України.

17 листопада 2008

За значні здобутки у науково-дослідницькій роботі, активну участь у міжнародних наукових студентських форумах, громадську діяльність та з нагоди Міжнародного дня студента Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджено Романа Марчука – студента ІІІ курсу юридичного факультету, голову Наукового товариства студентів та аспірантів Закарпатського державного університету, голову регіонального представництва Фундації політико-правових досліджень «Матезіс».

17 листопада 2008

За вагомий особистий внесок у розвиток агропромислового комплексу України, досягнення високих показників у виробництві сільськогосподарської продукції, багаторічну сумлінну працю та з нагоди Дня працівників сільського господарства Указом Президента України державними нагородами України відзначено ряд працівників агропромислового комплексу.

17 листопада 2008

За багаторічну сумлінну працю в агропромисловому виробництві, високий професіоналізм та з нагоди Дня працівників сільського господарства Почесними грамотами обласної державної адміністрації нагороджено Олександра Керестеші – головного інженера-механіка виробничого сільськогосподарського кооперативу «Нове життя» Виноградівського району, Василя Лугового – провідного агронома-насіннєвода Берегівської державної насіннєвої інспекції, Олександра Немйо – голову фермерського господарства «Фермер» Мукачівського району, Петра Польчука – голову фермерського господарства «Агроспол» Рахівського району, Галину Феке – доярку приватного сільськогосподарського підприємства «Ватра» Ужгородського району.

17 листопада 2008

За багаторічну сумлінну працю в агропромисловому виробництві, високий професіоналізм та з нагоди Дня працівників сільського господарства Почесними грамотами обласної державної адміністрації нагороджено Олександра Керестеші – головного інженера-механіка виробничого сільськогосподарського кооперативу «Нове життя» Виноградівського району, Василя Лугового – провідного агронома-насіннєвода Берегівської державної насіннєвої інспекції, Олександра Немйо – голову фермерського господарства «Фермер» Мукачівського району, Петра Польчука – голову фермерського господарства «Агроспол» Рахівського району, Галину Феке – доярку приватного сільськогосподарського підприємства «Ватра» Ужгородського району.

17 листопада 2008

За вагомий особистий внесок у розвиток телебачення і радіомовлення в Україні, створення творчих і тематичних програм, широке інформування громадськості, високу професійну майстерність державними нагородами України з нагоди Дня працівників радіо, телебачення та зв'язку відзначено ряд осіб. Серед них орденом «За заслуги» III ступеня нагороджено Володимира ДУДУ – оператора обласної державної телерадіокомпанії.

14 листопада 2008

В рамках виконання Указу Президента України «Про концепцію розвитку Державної прикордонної служби України на період до 2015 року» в п’ятницю, 14 листопада, у Мукачеві було вручено  спеціальні транспортні засоби для Західного регіонального управління. Вручали техніку командуючий управлінням Ігор Горбенко та заступник голови облдержадміністрації Михайло Попович.

14 листопада 2008

За зміцнення міжнародної злагоди в краї, активну роботу з пропаганди, примноження і збереження мови, культури і традицій ромів Закарпаття та в зв’язку з 50-річчям від дня народження Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджено Бориса Бучка – голову Закарпатського обласного товариства ромів «Романі чгіб» («Ромська мова»).

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" ©  Закарпатська ОДА