Видавник: Ужгородська митниця
Номер документу:
Реєстраційний номер органу юстиції:
Тип документу: наказ
Дата прийняття: 15 вересня 2008
З метою приведення нормативно-правових актів Ужгородської митниці у відповідність до вимог чинного законодавства та у зв’язку із набранням чинності спільного наказу Адміністрації Державної прикордонної служби України, Державної митної служби України від 11.06.08 № 505/642 “Про затвердження Технології прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.08.08 за № 753/15444,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити зміни до Технологічної схеми взаємодії в оформленні міжнародних перевезень товарів у міжнародному автомобільному пункті пропуску “Ужгород – Вишнє Нємецьке”, затвердженої наказом Ужгородської митниці від 16.05.07 № 244, зареєстрованим в Головному управлінні юстиції у Закарпатській області 11.06.07 за № 036/806 (із змінами), та Технологічної схеми взаємодії в оформленні міжнародних перевезень товарів у міжнародному автомобільному пункті пропуску “Малий Березний - Убля”, затвердженої наказом Ужгородської митниці від 08.06.07 № 313, зареєстрованим в Головному управлінні юстиції у Закарпатській області 22.06.07 за № 038/809 (із змінами), що додаються.
2. Начальникам митних постів “Ужгород” та “Малий Березний” ознайомити особовий склад з вимогами даного наказу та забезпечити його неухильне виконання.
3. Юридичному відділу, відділу організації митного контролю забезпечити подання цього наказу до Головного управління юстиції у Закарпатській області на державну реєстрацію.
4. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника начальника Ужгородської митниці згідно з розподілом обов’язків.
Начальник митниці М.Ю.Порада
Аркуші погодження додаються
Затверджено
Наказ Ужгородської митниці
“ ” 200 рік №
Зміни до Технологічних схем взаємодії в оформленні міжнародних перевезень товарів у міжнародних автомобільних пунктах пропуску “Ужгород – Вишнє Німецьке” та “Малий Березний - Убля”
1. Зміни до Технологічної схеми взаємодії в оформленні міжнародних перевезень товарів у міжнародному автомобільному пункті пропуску “Ужгород – Вишнє Нємецьке”.
1.1. Абзац 11 преамбули викласти в такій редакції:
“вантажних автомобілів – до 500.”
1.2. У пункт 1.2. внести наступні зміни:
1.2.1. Абзац 17 викласти в такій редакції:
“наказу Адміністрації Державної прикордонної служби України, Державної митної служби України від 11.06.08 № 505/642 “Про затвердження Технології прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.08.08 за № 753/15444”.
1.2.2. Абзаци 18-19 виключити. У зв’язку з цим абзаци 20-23 вважати відповідно абзацами 18-21.
1.3. Пункти 3.6. та 3.7. викласти в такій редакції:
“3.6. Дозвіл на виїзд за межі території пункту пропуску транспортних засобів посадова особа підрозділу з охорони державного кордону надає за наявності у водія контрольного талона з відмітками про проходження паспортного та митного контролю.
3.7. За відсутності у водія контрольного талона з відповідними відмітками транспортний засіб та особи за межі пункту пропуску не пропускаються, повертаються у зону митного контролю та передаються старшому зміни підрозділу митного оформлення для прийняття рішення щодо подальшого митного контролю й оформлення або прийняття іншого рішення відповідно до законодавства з питань митної справи.”
1.4. У пункті 3.8. виключити слова “спільного” та “митного”.
1.5. У пункті 4.2. виключити такі слова: “Особи, які перетинають кордон у пішому порядку і”, далі – за текстом.
1.6. Пункт 4.3. виключити.
1.7. Пункт 5.2. виключити. У зв’язку з цим пункт 5.3. вважати пунктом 5.2.
1.8. Розділ 6 викласти в такій редакції:
“6. Порядок установлення та підтримання режиму.
6.1. Режим у пункті пропуску “Ужгород – Вишнє Нємецьке” установлюється наказом начальника Чопського прикордонного загону за погодженням з начальником Ужгородської митниці.
6.2. У зонах митного та прикордонного контролю пункту пропуску “Ужгород – Вишнє Нємецьке” керівниками Ужгородської митниці та Чопського прикордонного загону можуть встановлюватися додаткові режимні правила.
6.3. На територію пункту пропуску допускаються:
транспортні засоби учасників міжнародного руху за наявності реєстраційних номерів, відмінного розпізнавального знака держави реєстрації та у технічно справному стані;
особи за паспортними документами;
посадові особи контрольних органів (служб) за службовими посвідченнями та затвердженими графіками роботи;
працівники сфери обслуговування за перепустками, виданими начальником Чопського прикордонного загону, документами, що посвідчують особу, та затвердженими графіками роботи;
особи, які не прямують через державний кордон, за перепустками, виданими начальником Чопського прикордонного загону, та документами, що посвідчують особу;
співробітники правоохоронних органів, на території діяльності яких розташований пункт пропуску “Ужгород – Вишнє Нємецьке”, за службовими посвідченнями та письмовими приписами (розпорядженнями) керівників цих органів з попереднім повідомленням начальника Чопського прикордонного загону.
6.4. Правом безперешкодного перебування в пунктах пропуску у службових справах користуються згідно із законодавством за наявності службового посвідчення, що підтверджує займану посаду:
народні депутати України, депутати місцевих Рад народних депутатів - під час вирішення питань своєї депутатської діяльності;
Генеральний прокурор України, його заступники, за територіальною відповідальністю - прокурор Автономної Республіки Крим, його заступники, прокурори, заступники прокурорів обласних, міських, районних прокуратур;
слідчі Генеральної прокуратури, прокуратури Автономної Республіки Крим, обласних, міських, районних прокуратур - за письмовим розпорядженням прокурора відповідної прокуратури;
співробітники спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю органів внутрішніх справ і Служби безпеки України - за письмовим розпорядженням керівника відповідного спеціального підрозділу;
співробітники Служби безпеки України - у разі проведення заходів щодо боротьби з тероризмом і фінансуванням терористичної діяльності за письмовим розпорядженням керівника органу або оперативного підрозділу Служби безпеки України;
слідчі Служби безпеки України - під час розслідування злочинів, віднесених до їх підслідності, за письмовим розпорядженням начальника слідчого підрозділу Служби безпеки України;
співробітники органів внутрішніх справ України з метою припинення злочинів, переслідування осіб, підозрюваних у вчиненні злочину, в разі стихійного лиха та інших надзвичайних обставин при виконанні покладених на них обов'язків;
співробітники Державної митної служби України, які не виконують безпосередньо службових обов'язків у пунктах пропуску, за письмовим розпорядженням Голови Держмитслужби, а також начальників регіональних митниць, митниць, в зоні відповідальності яких знаходяться пункти пропуску;
співробітники служби міжнародних автомобільних перевезень (далі - СМАП) Міністерства транспорту та зв'язку України, які не виконують безпосередньо службових обов'язків в пунктах пропуску, за письмовим розпорядженням керівництва Міністерства транспорту та зв'язку України.
6.5. Службовий транспорт пропускається до пункту пропуску за перепустками, які видаються начальником органу охорони державного кордону (за встановленою формою), безперешкодно.
6.6. Особистий транспорт посадових осіб контрольних органів (служб), які прибувають для виконання службових обов'язків, пропускається за списками та графіком роботи.
6.7. Перед початком зміни всі посадові особи контрольних служб отримують у своїх старших змін перепустки з фотокарткою встановленої форми (представницькі картки), які виготовляються і надаються представникам контрольних органів (служб), що здійснюють свою діяльність у пункті пропуску, Чопським прикордонним загоном. Протягом часу перебування у пункті пропуску така перепустка має бути прикріплена на верхньому одязі посадової особи контрольного органу (служби). Після закінчення зміни перепустки здаються старшим змін.
6.8. Перебування посадової особи контрольної служби в пункті пропуску без перепустки є порушенням правил режиму в пункті пропуску. Особа, яка припустилася такого порушення, несе відповідальність, передбачену законодавством.
6.9. В зонах прикордонного і митного контролю посадові особи контрольних служб пересуваються в межах, необхідних для виконання своїх прямих службових обов'язків.
6.10. Пропуск у зони прикордонного і митного контролю, в непередбачених випадках, може здійснюватись виключно з дозволу начальників Чопського прикордонного загону, Ужгородської митниці або осіб, які їх заміщують.
6.11. Особи, винні у порушенні режиму пункту пропуску або встановлених режимних правил в зоні прикордонного і митного контролю, а також у незаконному переміщенні товарів і транспортних засобів, несуть відповідальність згідно із законодавством України.
6.12. Спеціальні транспортні засоби МВС, медичної допомоги, пожежної охорони, аварійно-рятувальних служб у пункт пропуску під час виникнення надзвичайних обставин і подання екстреної допомоги пропускаються безперешкодно”.
1.9. Пункт 7.1. викласти в такій редакції:
“7.1. Перед початком роботи кожної зміни проводиться нарада за участю старшого зміни прикордонних нарядів, представників старших змін підрозділу митного оформлення й інших контрольних органів (служб), на якій обговорюються питання:
підбиваються підсумки роботи попередньої зміни та розв'язуються проблемні питання, що виникли в попередній зміні при здійсненні контрольних операцій службами, які здійснюють відповідні види державного контролю в пунктах пропуску для автомобільного сполучення;
здійснюється обмін інформацією щодо змін у правилах перетинання державного кордону особами, транспортними засобами й товарами, які надійшли від відповідних контрольних органів (служб);
визначаються можливі об'єкти контролю, що будуть піддані посиленому контролю під час роботи зміни;
уточнюється механізм взаємодії між контрольними органами (службами);
доводяться вимоги щодо особливостей режимних заходів у пункті пропуску;
визначається склад спільних груп і режим їх роботи.
Після наради старший зміни прикордонних нарядів і старший зміни підрозділу митного оформлення обмінюються інформацією щодо транспортних засобів, товарів і фізичних осіб, які перебувають на контролі перетинання державного кордону (за винятком інформації з обмеженим доступом)”.
2. Зміни до Технологічної схеми взаємодії в оформленні міжнародних перевезень товарів у міжнародному автомобільному пункті пропуску “Малий Березний - Убля”.
2.1. У пункт 1.2. внести наступні зміни:
2.1.1. Абзац 16 викласти в такій редакції:
“наказу Адміністрації Державної прикордонної служби України, Державної митної служби України від 11.06.08 № 505/642 “Про затвердження Технології прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.08.08 за № 753/15444”.
2.1.2. Абзаци 17-18 виключити. У зв’язку з цим абзаци 19-22 вважати відповідно абзацами 17-20.
2.2. Пункти 3.6. та 3.7. викласти в такій редакції:
“3.6. Дозвіл на виїзд за межі території пункту пропуску транспортних засобів посадова особа підрозділу з охорони державного кордону надає за наявності у водія контрольного талона з відмітками про проходження паспортного та митного контролю.
3.7. За відсутності у водія контрольного талона з відповідними відмітками транспортний засіб та особи за межі пункту пропуску не пропускаються, повертаються у зону митного контролю та передаються старшому зміни підрозділу митного оформлення для прийняття рішення щодо подальшого митного контролю й оформлення або прийняття іншого рішення відповідно до законодавства з питань митної справи.”
2.3. У пункті 3.8. виключити слова “спільного” та “митного”.
2.4. Пункт 5.2. виключити.
2.5. Розділ 6 викласти в такій редакції:
“6. Порядок установлення та підтримання режиму.
6.2. Режим у пункті пропуску “Малий Березний - Убля” установлюється наказом начальника Чопського прикордонного загону за погодженням з начальником Ужгородської митниці.
6.2. У зонах митного та прикордонного контролю пункту пропуску “Малий Березний - Убля” керівниками Ужгородської митниці та Чопського прикордонного загону можуть встановлюватися додаткові режимні правила.
6.5. На територію пункту пропуску допускаються:
транспортні засоби учасників міжнародного руху за наявності реєстраційних номерів, відмінного розпізнавального знака держави реєстрації та у технічно справному стані;
особи за паспортними документами;
посадові особи контрольних органів (служб) за службовими посвідченнями та затвердженими графіками роботи;
працівники сфери обслуговування за перепустками, виданими начальником Чопського прикордонного загону, документами, що посвідчують особу, та затвердженими графіками роботи;
особи, які не прямують через державний кордон, за перепустками, виданими начальником Чопського прикордонного загону, та документами, що посвідчують особу;
співробітники правоохоронних органів, на території діяльності яких розташований пункт пропуску “Малий Березний – Убля”, за службовими посвідченнями та письмовими приписами (розпорядженнями) керівників цих органів з попереднім повідомленням начальника Чопського прикордонного загону.
6.6. Правом безперешкодного перебування в пунктах пропуску у службових справах користуються згідно із законодавством за наявності службового посвідчення, що підтверджує займану посаду:
народні депутати України, депутати місцевих Рад народних депутатів - під час вирішення питань своєї депутатської діяльності;
Генеральний прокурор України, його заступники, за територіальною відповідальністю - прокурор Автономної Республіки Крим, його заступники, прокурори, заступники прокурорів обласних, міських, районних прокуратур;
слідчі Генеральної прокуратури, прокуратури Автономної Республіки Крим, обласних, міських, районних прокуратур - за письмовим розпорядженням прокурора відповідної прокуратури;
співробітники спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю органів внутрішніх справ і Служби безпеки України - за письмовим розпорядженням керівника відповідного спеціального підрозділу;
співробітники Служби безпеки України - у разі проведення заходів щодо боротьби з тероризмом і фінансуванням терористичної діяльності за письмовим розпорядженням керівника органу або оперативного підрозділу Служби безпеки України;
слідчі Служби безпеки України - під час розслідування злочинів, віднесених до їх підслідності, за письмовим розпорядженням начальника слідчого підрозділу Служби безпеки України;
співробітники органів внутрішніх справ України з метою припинення злочинів, переслідування осіб, підозрюваних у вчиненні злочину, в разі стихійного лиха та інших надзвичайних обставин при виконанні покладених на них обов'язків;
співробітники Державної митної служби України, які не виконують безпосередньо службових обов'язків у пунктах пропуску, за письмовим розпорядженням Голови Держмитслужби, а також начальників регіональних митниць, митниць, в зоні відповідальності яких знаходяться пункти пропуску;
співробітники служби міжнародних автомобільних перевезень (далі - СМАП) Міністерства транспорту та зв'язку України, які не виконують безпосередньо службових обов'язків в пунктах пропуску, за письмовим розпорядженням керівництва Міністерства транспорту та зв'язку України.
6.5. Службовий транспорт пропускається до пункту пропуску за перепустками, які видаються начальником органу охорони державного кордону (за встановленою формою), безперешкодно.
6.7. Особистий транспорт посадових осіб контрольних органів (служб), які прибувають для виконання службових обов'язків, пропускається за списками та графіком роботи.
6.7. Перед початком зміни всі посадові особи контрольних служб отримують у своїх старших змін перепустки з фотокарткою встановленої форми (представницькі картки), які виготовляються і надаються представникам контрольних органів (служб), що здійснюють свою діяльність у пункті пропуску, Чопським прикордонним загоном. Протягом часу перебування у пункті пропуску така перепустка має бути прикріплена на верхньому одязі посадової особи контрольного органу (служби). Після закінчення зміни перепустки здаються старшим змін.
6.8. Перебування посадової особи контрольної служби в пункті пропуску без перепустки є порушенням правил режиму в пункті пропуску. Особа, яка припустилася такого порушення, несе відповідальність, передбачену законодавством.
6.13. В зонах прикордонного і митного контролю посадові особи контрольних служб пересуваються в межах, необхідних для виконання своїх прямих службових обов'язків.
6.14. Пропуск у зони прикордонного і митного контролю, в непередбачених випадках, може здійснюватись виключно з дозволу начальників Чопського прикордонного загону, Ужгородської митниці або осіб, які їх заміщують.
6.15. Особи, винні у порушенні режиму пункту пропуску або встановлених режимних правил в зоні прикордонного і митного контролю, а також у незаконному переміщенні товарів і транспортних засобів, несуть відповідальність згідно із законодавством України.
6.16. Спеціальні транспортні засоби МВС, медичної допомоги, пожежної охорони, аварійно-рятувальних служб у пункт пропуску під час виникнення надзвичайних обставин і подання екстреної допомоги пропускаються безперешкодно”.
2.6. Пункт 7.1. викласти в такій редакції:
“7.1. Перед початком роботи кожної зміни проводиться нарада за участю старшого зміни прикордонних нарядів, представників старших змін підрозділу митного оформлення й інших контрольних органів (служб), на якій обговорюються питання:
підбиваються підсумки роботи попередньої зміни та розв'язуються проблемні питання, що виникли в попередній зміні при здійсненні контрольних операцій службами, які здійснюють відповідні види державного контролю в пунктах пропуску для автомобільного сполучення;
здійснюється обмін інформацією щодо змін у правилах перетинання державного кордону особами, транспортними засобами й товарами, які надійшли від відповідних контрольних органів (служб);
визначаються можливі об'єкти контролю, що будуть піддані посиленому контролю під час роботи зміни;
уточнюється механізм взаємодії між контрольними органами (службами);
доводяться вимоги щодо особливостей режимних заходів у пункті пропуску;
визначається склад спільних груп і режим їх роботи.
Після наради старший зміни прикордонних нарядів і старший зміни підрозділу митного оформлення обмінюються інформацією щодо транспортних засобів, товарів і фізичних осіб, які перебувають на контролі перетинання державного кордону (за винятком інформації з обмеженим доступом)”.
В.о.начальника відділу організації
митного контролю О.В.Сергієнко
АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
проекту наказу “Про внесення змін до Технологічних схем взаємодії в оформленні міжнародних перевезень товарів у міжнародних автомобільних пунктах пропуску “Ужгород – Вишнє Нємецьке” та “Малий Березний – Убля”, розробленого Ужгородською митницею.
Зазначений Аналіз виконаний у відповідності до вимог Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” та постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.04 № 308 “Про затвердження методики проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акту”.
1. Визначення проблеми, яку буде розв’язано шляхом державного регулювання
Митний кодекс України покладає на митні органи безпосереднє здійснення в установленому порядку процедур митного контролю за переміщенням товарів і транспортних засобів, митного оформлення цих товарів і транспортних засобів, а також справляння передбачених законом податків і зборів.
Митний контроль та митне оформлення є ключовими функціями митної служби України. При цьому, здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України, є одним із основних завдань митної справи, покладеним на митні органи України.
Митний кодекс України визначає поняття “митний контроль” як сукупність заходів, що здійснюються митними органами в межах своєї компетенції з метою забезпечення додержання норм Митного кодексу України, законів та інших нормативно-правових актів з питань митної справи, міжнародних договорів України, укладених в установленому законом порядку.
Митному контролю підлягають усі товари і транспортні засоби, що переміщуються через митний кордон України, незалежно від того, застосовуються до них заходи тарифного та нетарифного регулювання чи ні.
Права митних органів щодо здійснення митного контролю закріплені статтею 53 Митного кодексу України.
Здійснення митного контролю передбачає проведення митних процедур, тобто операцій, пов’язаних зі здійсненням митного контролю за переміщенням товарів і транспортних засобів через митний кордон України.
Встановлені Митним кодексом України митні процедури описані загалом, тому вони потребують чіткої регламентації.
Митний контроль за міжнародними перевезеннями товарів здійснюється митними органами у взаємодії з іншими відповідальними контрольними службами .
Крім того, товари, що переміщуються через митний кордон України, крім митного контролю можуть підлягати санітарно-епідеміологічному, ветеринарному, фітосанітарному, радіологічному, екологічному контролю та контролю за переміщенням культурних цінностей.
Взаємодія митних органів з органами державної влади, що здійснюють зазначені види контролю, здійснюється за технологічними схемами з визначенням часу та послідовності виконання кожною службою своїх безпосередніх обов’язків, у порядку, встановленому законодавством України, та також потребує чіткого визначення їх повноважень, прав та обов’язків тощо. Важливість нормативного врегулювання порядку взаємодії посадових осіб митних органів із різними суб‘єктами при перетині митного кордону України та оформленні відповідних документів, які дають право на переміщення товарів та транспортних засобів через митний кордон України, полягає в тому, що дана процедура повинна бути чітко визначена з метою забезпечення ефективної взаємодії вказаних вище суб’єктів правовідносин, яка б не виходила за межі встановлених законодавством вимог, а саме Митного Кодексу України, постанов Кабінету Міністрів України від 13.04.05 № 269 (із змінами та доповненнями), від 24.10.02 № 1569, наказу Державної митної служби України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Міністерства транспорту та зв’язку України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства аграрної політики України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, Міністерства культури і туризму України, Державної служби України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації 28.11.05 № 1167/886/824/643/655/424/858/900 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 26.12.05 за № 1557/11837), з визначенням часу та послідовності виконання кожною службою своїх безпосередніх обов’язків безпосередньо при здійсненні переміщення товарів та транспортних засобів через пункти пропуску “Ужгород – Вишнє Нємецьке” та “Малий Березний – Убля”.
З 19.09.2008 набере чинності спільний наказ Адміністрації Державної прикордонної служби України, Державної митної служби України від 11.06.08 № 505/642 “Про затвердження Технології прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення”, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 14.08.08 за № 753/15444. Зазначений наказ розроблено відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 24.12.2003 № 1989 "Питання пропуску через державний кордон автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними" та з метою удосконалення рівня взаємодії органів охорони державного кордону та митних органів, забезпечення скорочення часу прикордонного та митного контролю осіб, їх особистих речей, транспортних засобів та товарів.
Технологія, затверджена зазначеним наказом, застосовується у пунктах пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення і спрямована на удосконалення рівня взаємодії органів охорони державного кордону та митних органів, забезпечення скорочення часу прикордонного та митного контролю осіб, їх особистих речей, транспортних засобів та товарів та визначає особливості здійснення органами охорони державного кордону та митними органами окремих процедур контролю та їх складових елементів (перевірка документів, огляд транспортних засобів, митний контроль, митне оформлення) у рамках реалізації визначених законодавством компетенції та повноважень. Також вищезгаданим наказом скасовано спільні накази Адміністрації Державної прикордонної служби України, Державної митної служби України від 24.11.2003 № 297/793 “Про затвердження Технології прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон”, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 09.12.2003 за N 1133/8454 (із змінами, унесеними наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України та Державної митної служби України від 27.04.2007 № 291/369 "Про внесення змін до Технологій прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.06.2007 за N 734/14001), та від 28.02.2004 № 202/163 "Про затвердження Порядку спільного огляду автомобільних транспортних засобів, які використовуються для перевезення зовнішньоекономічних вантажів", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 24.03.2004 за № 360/8959.
Отже, з 19.09.08 у автомобільних пунктах пропуску запроваджується новий порядок здійснення органами охорони державного кордону та митними органами окремих процедур контролю та їх складових елементів у рамках реалізації визначених законодавством компетенції та повноважень.
Відповідно до пункту 16 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, органів господарського управління та контролю, що зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.92 № 731, у разі внесення змін, або визнання таким, що втратив чинність, акта законодавства, відповідно до якого прийнято нормативно-правовий акт, орган, що видав цей нормативно-правовий акт, зобов'язаний у місячний строк внести до нього відповідні зміни або визнати його таким, що втратив чинність.
З огляду на вищевикладене, з урахуванням норм спільного наказу Адміністрації Державної прикордонної служби України, Державної митної служби України від 11.06.08 № 505/642 “Про затвердження Технології прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.08.08 за № 753/15444, підготовлено проект наказу Ужгородської митниці “Про внесення змін до Технологічних схем взаємодії в оформленні міжнародних перевезень товарів у міжнародних автомобільних пунктах пропуску “Ужгород – Вишнє Нємецьке” та “Малий Березний – Убля”.
Вищезазначеним наказом буде здійснено приведення нормативно-правових актів Ужгородської митниці у відповідність до вимог чинного законодавства, зокрема, до вимог спільного наказу Адміністрації Державної прикордонної служби України, Державної митної служби України від 11.06.08 № 505/642 “Про затвердження Технології прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.08.08 за № 753/15444, та буде забезпечено створення нормативно – правового забезпечення діяльності посадових осіб митного органу під час здійснення в міжнародних автомобільних пунктах пропуску “Ужгород – Вишнє Нємецьке” та “Малий Березний – Убля” окремих процедур контролю та їх складових елементів (перевірка документів, огляд транспортних засобів, митний контроль, митне оформлення) у рамках реалізації визначених законодавством компетенції та повноважень.
2. Ціль державного регулювання
Робота по виконанню митного контролю та митного оформлення потребує відповідної організації. Операції, які здійснюються в процесі митного контролю та митного оформлення, підлягають упорядкуванню та відображенню в законодавчих та нормативно-правових актах, які передбачають організацію митного контролю та митного оформлення у вигляді технологічних схем, порядків, положень та правил, які визначають правову основу та послідовність дій посадових осіб митних органів.
Даний регуляторний акт розроблений у відповідності до норм спільного наказу Адміністрації Державної прикордонної служби України, Державної митної служби України від 11.06.08 № 505/642 “Про затвердження Технології прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.08.08 за № 753/15444. За допомогою даного регуляторного акту повинно здійснюватися нормативно – правове забезпечення діяльності посадових осіб митного органу під час здійснення в міжнародних автомобільних пунктах пропуску “Ужгород – Вишнє Нємецьке” та “Малий Березний – Убля” окремих процедур контролю та їх складових елементів (перевірка документів, огляд транспортних засобів, митний контроль, митне оформлення) у рамках реалізації визначених законодавством компетенції та повноважень, врегулювання порядку взаємодії посадових осіб митного органу з іншими державними контрольними органами, що здійснюють передбачені законодавством види контролю, та із суб’єктами, які перетинають митний кордон України, удосконалення рівня взаємодії органів охорони державного кордону та митних органів, забезпечення скорочення часу прикордонного та митного контролю осіб, їх особистих речей, транспортних засобів та товарів, та буде приведено у відповідність до законодавства України Технологічну схему взаємодії в оформленні міжнародних перевезень товарів у міжнародному автомобільному пункті пропуску “Ужгород – Вишнє Нємецьке”, затверджену наказом Ужгородської митниці від 16.05.07 № 244, зареєстрованим в Головному управлінні юстиції у Закарпатській області 11.06.07 за № 036/806 (із змінами), та Технологічну схему взаємодії в оформленні міжнародних перевезень товарів у міжнародному автомобільному пункті пропуску “Малий Березний – Убля”, затверджену наказом Ужгородської митниці від 08.06.07 № 313, зареєстрованим в Головному управлінні юстиції у Закарпатській області 22.06.07 за № 038/809 (із змінами).
Удосконалити окремі процедури контролю та їх складові елементи (перевірка документів, огляд транспортних засобів, митний контроль, митне оформлення) у рамках реалізації визначених законодавством компетенції та повноважень, дотримання часових нормативів виконання контрольних операцій у міжнародних автомобільних пунктах пропуску “Ужгород – Вишнє Нємецьке” та “Малий Березний – Убля”.
Уникнути нарікань та скарг із боку фізичних осіб, перевізників та суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності на безпідставні зволікання та затримки у процесі оформлення товарів з боку посадових осіб контролюючих служб.
3. Альтернативні способи досягнення встановлених цілей
Способом досягнення зазначених цілей, є, на нашу думку:
обраний – розробка даного регуляторного акту (внесення змін до діючих нормативно-правових актів);
альтернативний - залишення наказів Ужгородської митниці від 16.05.07 № 244 “Про затвердження Технологічної схеми взаємодії в оформленні міжнародних перевезень товарів у міжнародному автомобільному пункті пропуску “Ужгород – Вишнє Нємецьке”, зареєстрованого в Головному управлінні юстиції у Закарпатській області 11.06.07 за № 036/806 (із змінами), та від 08.06.07 № 313 “Про затвердження Технологічної схеми взаємодії в оформленні міжнародних перевезень товарів у міжнародному автомобільному пункті пропуску “Малий Березний – Убля”, зареєстрованого в Головному управлінні юстиції у Закарпатській області 22.06.07 за № 038/809 (із змінами), без змін. Однак в такому випадку нормативно-правові акти Ужгородської митниці будуть суперечити вимогам чинного законодавства, зокрема, вимогам спільного наказу Адміністрації Державної прикордонної служби України, Державної митної служби України від 11.06.08 № 505/642 “Про затвердження Технології прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.08.08 за № 753/15444. А у відповідності до пункту 16 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, органів господарського управління та контролю, що зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.92 № 731, у разі внесення змін, або визнання таким, що втратив чинність, акта законодавства, відповідно до якого прийнято нормативно-правовий акт, орган, що видав цей нормативно-правовий акт, зобов'язаний у місячний строк внести до нього відповідні зміни або визнати його таким, що втратив чинність.
|
Можливі способи досягнення цілей |
Оцінка способу |
Причини відмови від альтернативних способів/аргументи щодо переваги обраного способу |
|
Збереження чинного регулювання. |
Спосіб оцінюється як такий, що носить загальний порядок. При цьому, він потребує деталізації при визначенні особливостей здійснення органами охорони державного кордону та митними органами окремих процедур контролю та їх складових елементів (перевірка документів, огляд транспортних засобів, митний контроль, митне оформлення) у рамках реалізації визначених законодавством компетенції та повноважень у міжнародних автомобільних пунктах пропуску “Ужгород – Вишнє Нємецьке” та “Малий Березний – Убля” |
Забезпечує реалізацію принципів державної регуляторної політики на загальних засадах, забезпечує дотримання положень постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.92 № 731.
|
|
Обраний спосіб |
Відповідає вимогам чинного законодавства. Забезпечує досягнення мети державного регулювання. |
Забезпечує реалізацію принципів державної регуляторної політики. |
4. Механізм, який пропонується застосувати для розв’язання проблеми, і відповідні заходи
Принципи та способи досягнення цілей регулювання:
· регулювання побудоване відповідно до принципів регуляторної політики;
· посилення контролю за товарами та транспортними засобами, що переміщуються через автомобільні пункти пропуску, що функціонують в зоні діяльності Ужгородської митниці;
· встановлення єдиного підходу до організації здійснення митного контролю у міжнародних автомобільних пунктах пропуску через державний кордон, що функціонують в зоні діяльності Ужгородської митниці.
Додаткових витрат з боку бюджетів усіх рівнів та громадян для впровадження зазначеного нормативно-правового акту не передбачається.
Представлений проект регуляторного акту доповнює та вносить зміни до діючих нормативних актів в частині організації забезпечення діяльності посадових осіб митного органу під час здійснення в міжнародних автомобільних пунктах пропуску “Ужгород – Вишнє Нємецьке” та “Малий Березний – Убля” окремих процедур контролю та їх складових елементів (перевірка документів, огляд транспортних засобів, митний контроль, митне оформлення) у рамках реалізації визначених законодавством компетенції та повноважень, врегулювання порядку взаємодії посадових осіб митного органу з іншими державними контрольними органами, що здійснюють передбачені законодавством види контролю, та із суб’єктами, які перетинають митний кордон України, удосконалення рівня взаємодії органів охорони державного кордону та митних органів, забезпечення скорочення часу прикордонного та митного контролю осіб, їх особистих речей, транспортних засобів та товарів, а також направлений на дотримання службовими особами Ужгородської митниці та громадянами, що прямують через митний кордон України, вимог, передбачених законодавством України та нормативними актами.
Акт доводиться до відома суб’єктів відносин через засоби масової інформації, шляхом розміщення на офіційних електронних сайтах тощо.
Також безпосередньо у пунктах пропуску розміщуються інформаційні стенди, на яких містяться інформаційні матеріали щодо основних положень законодавства з питань митної справи.
Ефективність способу досягнення цілі: запропонований спосіб забезпечує досягнення цілей регулювання за умови розробки нормативно-правового акту.
5. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі прийняття регуляторного акта
Зовнішні фактори (прискорення або уповільнення темпів економічного зростання, політичні впливи) безпосередньо на дію акта не впливатимуть.
Впровадження цього регуляторного акту дозволить врегулювати правові основи організації діяльності посадових осіб митного органу під час здійснення в міжнародних автомобільних пунктах пропуску “Ужгород – Вишнє Нємецьке” та “Малий Березний – Убля” окремих процедур контролю та їх складових елементів (перевірка документів, огляд транспортних засобів, митний контроль, митне оформлення) у рамках реалізації визначених законодавством компетенції та повноважень, порядок взаємодії посадових осіб митного органу з іншими державними контрольними органами, що здійснюють передбачені законодавством види контролю, та із суб’єктами, які перетинають митний кордон України, створити сприятливі умови для удосконалення рівня взаємодії органів охорони державного кордону та митних органів, забезпечення скорочення часу прикордонного та митного контролю осіб, їх особистих речей, транспортних засобів та товарів, а також спрямований на створення сприятливих умов для дотримання принципів митного регулювання, а саме: виключної юрисдикції України на її митній території; виключної компетенції митних органів України щодо здійснення митної справи; законності; єдиного порядку переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України; системності; ефективності; додержання прав та охоронюваних законом інтересів фізичних та юридичних осіб; гласності та прозорості.
Можливість досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акту полягає у рівні дотримання чинного законодавства сторонами взаємовідносин.
Регуляторний акт досягне своєї мети, якщо:
- діяльність всіх суб’єктів, які причетні до переміщення через митний кордон України товарів та транспортних засобів, запобігання випадкам ухилення всіма суб’єктами від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) у повному обсязі та від установлених заходів тарифного та нетарифного регулювання, та причетних до оформлення документів на право на переміщення товарів та транспортних засобів через митний кордон, буде здійснюватись у визначеному законодавством обсязі;
- кількість скарг фізичних та юридичних осіб, які перетинають митний кордон та переміщують товари та транспортні засоби, з приводу порушення процедури декларування та порядку оформлення документів буде зведена до мінімуму.
6. Очікувані результати прийняття акта
Впровадження цього регуляторного акту дозволить забезпечити створення сприятливих умов:
для діяльності посадових осіб митного органу під час здійснення в міжнародних автомобільних пунктах пропуску “Ужгород – Вишнє Нємецьке” та “Малий Березний – Убля” окремих процедур контролю та їх складових елементів (перевірка документів, огляд транспортних засобів, митний контроль, митне оформлення) у рамках реалізації визначених законодавством компетенції та повноважень, взаємодії посадових осіб митного органу з іншими державними контрольними органами, що здійснюють передбачені законодавством види контролю, та із суб’єктами, які перетинають митний кордон України, для удосконалення рівня взаємодії органів охорони державного кордону та митних органів, забезпечення скорочення часу прикордонного та митного контролю осіб, їх особистих речей, транспортних засобів та товарів;
запобігання випадкам ухилення підприємствами та громадянами від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) у повному обсязі та від установлених заходів тарифного та нетарифного регулювання;
уникнення нарікань та скарг із боку фізичних осіб, перевізників та суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності на безпідставні зволікання та затримки у процесі оформлення товарів з боку посадових осіб контролюючих служб.
Негативний результат запровадження даного акту відсутній.
|
Об’єкт впливу |
Витрати |
Вигоди |
|
Держава |
Додаткових витрат не зазнає |
Формування позитивного іміджу держави шляхом створення додаткових сприятливих умов для реалізації суб’єктами ЗЕД, перевізниками прав і можливостей на власний розсуд, в залежності від об’єктивних обставин зручності та економічної доцільності.
|
|
Громадяни |
Витрат не зазнають |
Визначеність та прозорість у проходженні митних процедур |
|
Суб’єкти підприємницької діяльності |
Витрат не зазнають |
Визначеність та прозорість у проходженні митних процедур. |
7. Запропонований строк дії акта
Термін дії цього акта обмежений терміном дії наказу Адміністрації Державної прикордонної служби України, Державної митної служби України від 11.06.08 № 505/642 “Про затвердження Технології прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення”, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 14.08.08 за № 753/15444.
8. Показники результативності акта
Виконання вимог цього акту не вплине на збільшення розмірів коштів і збільшення тривалості часу, що витрачатимуться суб'єктами господарювання, державою (органами державної влади та місцевого самоврядування), громадянами (споживачами).
Прогнозовані значення від дії акту розглядаються в контексті прогнозованих значень від дії Технологічної схеми взаємодії в оформленні міжнародних перевезень товарів у міжнародному автомобільному пункті пропуску “Ужгород – Вишнє Нємецьке”, затвердженої наказом Ужгородської митниці від 16.05.07 № 244, зареєстрованим в Головному управлінні юстиції у Закарпатській області 11.06.07 за № 036/806 (із змінами), та Технологічної схеми взаємодії в оформленні міжнародних перевезень товарів у міжнародному автомобільному пункті пропуску “Малий Березний – Убля”, затвердженої наказом Ужгородської митниці від 08.06.07 № 313, зареєстрованим в Головному управлінні юстиції у Закарпатській області 22.06.07 за № 038/809 (із змінами), як регуляторних актів, до яких вносяться зміни.




