Пошук

Розширений пошук»

 

 

 


На головну » Нормативна база » Регуляторні акти та проекти нормативних документів


Про внесення змін до Технологічної схеми взаємодії в оформленні міжнародних переміщень товарів у міжнародному пункті пропуску “Малі Селменці – Вельке Слеменце”

16 вересня 2008
Видавник: Ужгородська митниця
Номер документу
Реєстраційний номер органу юстиції
Тип документу: наказ
Дата прийняття: 15 вересня 2008


   З метою приведення у відповідність до вимог чинного законодавства нормативно-правових актів Ужгородської митниці, у зв’язку із втратою чинності спільного наказу Адміністрації Державної прикордонної служби України та Державної митної служби України від 24.11.03 № 297/793 “Про затвердження Технології прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон”, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 09.12.03 за № 1133/8454 (зі змінами),


  НАКАЗУЮ:

         1. У Технологічній схемі  взаємодії в оформленні міжнародних переміщень товарів у міжнародному пункті пропуску “Малі Селменці – Вельке Слеменце”, затвердженій наказом Ужгородської митниці від 08.06.07 № 315, зареєстрованим у Головному управлінні юстиції у Закарпатській області 22.06.07 за № 038/900, виключити:

1.1. Абзац дев’ятий пункту 1.2 У зв’язку з цим абзаци 10,11 вважати відповідно абзацами 9,10.
 
 1.2. Останній абзац  пункту 3.1.
1.3. Розділ 5. У зв’язку з цим розділи 6,7 вважати відповідно розділами 5,6.
 1.4. Пункт 5.7. У зв’язку з цим пункти 5.8–5.10  вважати відповідно пунктами 5.7-5.9.
 2. Начальнику митного поста “Павлове” ознайомити особовий склад з вимогами даного наказу та забезпечити його неухильне виконання.
 3. Юридичному відділу, відділу організації митного контролю забезпечити подання цього наказу до Головного управління юстиції у Закарпатській області на державну реєстрацію.

4. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника начальника Ужгородської митниці згідно з розподілом обов’язків.

 

Начальник  митниці                           М.Ю. Порада

 

Аркуші погодження додаються

 

 

 

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ

проекту наказу “Про внесення змін до Технологічної схеми  взаємодії в оформленні міжнародних переміщень товарів у міжнародному пункті пропуску “Малі Селменці – Вельке Слеменце”, розробленого Ужгородською митницею.

 

 

Зазначений Аналіз виконаний у відповідності до вимог Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” та постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.04 № 308 “Про затвердження методики проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акту”.

 

1. Визначення проблеми, яку буде розв’язано шляхом державного регулювання

Митний кодекс України покладає на митні органи безпосереднє здійснення в установленому порядку процедур митного контролю за переміщенням товарів, митного оформлення цих товарів, а також справляння передбачених законом податків і зборів.

Митний контроль та митне оформлення є ключовими функціями митної служби України. При цьому, здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, які переміщуються через митний кордон України, є одним із основних завдань митної справи, покладеним на митні органи України.

Митний кодекс України визначає поняття “митний контроль” як сукупність заходів, що здійснюються митними органами в межах своєї компетенції з метою забезпечення додержання норм Митного кодексу України, законів та інших нормативно-правових актів з питань митної справи, міжнародних договорів України, укладених в установленому законом порядку.

Митному контролю підлягають усі товари, що переміщуються через митний кордон України, незалежно від того, застосовуються до них заходи тарифного та нетарифного регулювання чи ні.

Права митних органів щодо здійснення митного контролю закріплені статтею 53 Митного кодексу України.

Здійснення митного контролю передбачає проведення митних процедур, тобто операцій, пов’язаних зі здійсненням митного контролю за переміщенням товарів  через митний кордон України. 

З метою започаткування змін в окремих елементах та формах прикордонного і митного контролю, що дадуть змогу поступово перейти до здійснення контрольних операцій на рівні практики роботи органів прикордонного та митного контролю Європейського Союзу та на виконання Програми дій, спрямованих на підтримання режиму державного кордону України і прикордонного режиму, розвиток Прикордонних військ України та митних органів України, на період до 2005 року, затвердженої Указом Президента України від 16.11.2000 N 1241, Адміністрація Державної прикордонної служби України та Державна митна служба України затвердили Технологію прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон (спільний наказ  Адміністрації Державної прикордонної служби України та Державна митна служба України від 24.11.03 № 297/793, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 09.12.03 за № 1133/8454).

 Спільним наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України та Державної митної служба України від 11.06.08 № 505/642 “Про затвердження Технології прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення”, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.08.08 за № 753/15444 скасовано Технологію прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон, затверджену спільним наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України та Державної митної служба України від 24.11.03 № 297/793, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 09.12.03 за № 1133/8454. Даний наказ набирає чинності з 19.09.08.

Відповідно до пункту 16 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, органів господарського управління та контролю, що зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.92 № 731, у разі внесення змін, або визнання таким, що втратив чинність, акта законодавства, відповідно до якого прийнято нормативно-правовий акт, орган, що видав цей нормативно-правовий акт, зобов'язаний у місячний строк внести до нього відповідні зміни або визнати його таким, що втратив чинність.

З огляду на вищевикладене, у відповідності до  спільного наказу Адміністрації Державної прикордонної служби України та Державної митної служба України від 11.06.08 № 505/642 “Про затвердження Технології прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення”, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 14.08.08 за № 753/15444,  підготовлено проект наказу Ужгородської митниці “Про внесення змін до Технологічної схеми  взаємодії в оформленні міжнародних переміщень товарів у міжнародному пункті пропуску “Малі Селменці – Вельке Слеменце”.

Вищезазначеним наказом буде здійснено приведення нормативно-правових актів Ужгородської митниці у відповідність до вимог чинного законодавства у зв’язку зі скасуванням Технології прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженої спільним наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України та Державна митна служба України від 24.11.03 № 297/793, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 09.12.03 за № 1133/8454.

Також буде забезпечено створення нормативно – правового забезпечення діяльності посадових осіб митного органу під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України у пункті пропуску “Малі Селменці – Вельке Слеменце” громадянами.

 

2. Ціль державного регулювання

Робота по виконанню митного контролю та митного оформлення потребує відповідної організації роботи. Операції, які здійснюються в процесі митного контролю та митного оформлення, підлягають упорядкуванню та відображенню в законодавчих та  нормативно-правових актах, які передбачають організацію митного контролю та митного оформлення у вигляді технологічних схем, порядків, положень та правил, які визначають правову основу та послідовність дій посадових осіб митних органів.

Даний регуляторний акт розроблений на підставі спільного наказу Адміністрації Державної прикордонної служби України та Державної митної служба України від 11.06.08 № 505/642 “Про затвердження Технології прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення”, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 14.08.08 за № 753/15444.

За допомогою даного регуляторного акту повинно здійснюватися нормативно – правове забезпечення діяльності посадових осіб митного органу під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються громадянами через митний кордон України, визначення послідовності дій посадових осіб митного органу під час здійснення митних процедур, а також врегулювання порядку взаємодії посадових осіб митного органу з іншими державними контрольними органами, що здійснюють передбачені законодавством види контролю в пункті пропуску “Малі Селменці – Вельке Слеменце”.

 Удосконалити процедури контролю товарів та предметів у пункті пропуску через державний кордон, уникнути дублювання функцій контролюючих органів у пункті пропуску “Малі Селменці – Вельке Слеменце”, збільшення пропускної спроможності пункту пропуску.

Уникнути нарікань та скарг із боку громадян на безпідставні зволікання та затримки у процесі оформлення товарів з боку посадових осіб контролюючих служб.

 

3. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення визначених цілей

Способом досягнення зазначених цілей, є, на нашу думку:

обраний - розробка даного регуляторного акту (внесення змін до діючого нормативно-правового акту);

альтернативний – залишення наказу Ужгородської митниці від 08.06.07 № 315 “Про затвердження Технологічної схеми  взаємодії в оформленні міжнародних переміщень товарів у міжнародному пункті пропуску “Малі Селменці – Вельке Слеменце, зареєстрованого в Головному управлінні юстиції в Закарпатській області 22.06.07 за № 038/900, без змін. Однак в такому випадку нормативно-правовий акт Ужгородської митниці буде суперечити вимогам чинного законодавства, зокрема, вимогам спільного наказу Адміністрації Державної прикордонної служби України та Державної митної служба України від 11.06.08 № 505/642 “Про затвердження Технології прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення”, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 14.08.08 за № 753/15444. А у відповідності до пункту 16 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, органів господарського управління та контролю, що зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.92 № 731, у разі внесення змін, або визнання таким, що втратив чинність, акта законодавства, відповідно до якого прийнято нормативно-правовий акт, орган, що видав цей нормативно-правовий акт, зобов'язаний у місячний строк внести до нього відповідні зміни або визнати його таким, що втратив чинність.

 

Можливі способи досягнення цілей

Оцінка способу

Причини відмови від альтернативних способів/аргументи щодо переваги обраного способу

Збереження чинного регулювання.

містить положення, що не узгоджуються з чинним законодавством щодо: 

- пропуску громадян прикордонних районів;

- тривалості здійснення контрольних операцій;

 

 

-                  не повна відповідність принципам регуляторної політики;

-                  залишається неузгодженість з вимогами чинного законодавства щодо пропуску громадян прикордонних районів,   тривалості здійснення контрольних операцій

Обраний спосіб

- забезпечує досягнення цілей  державного регулювання;

- повністю відповідає вимогам чинного законодавства.

- відповідає вимогам чинного законодавства;

- забезпечує реалізацію принципів державної регуляторної політики.

 

 

4. Механізм та заходи, що пропонується  для розв’язання проблеми.

 

Принципи та способи досягнення цілей регулювання:

·      регулювання побудоване відповідно до принципів регуляторної політики;

·      встановлення єдиного підходу до організації здійснення митного контролю у пункті пропуску “Малі Селменці – Вельке Слеменце.

Додаткових витрат з боку бюджетів усіх рівнів та громадян для впровадження зазначеного нормативно-правового акту не передбачається.

Представлений проект регуляторного акту вносить зміни до діючого нормативного акту в частині здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та предметів, що переміщуються громадянами у пункті пропуску “Малі Селменці – Вельке Слеменце,  а також направлений на дотримання службовими особами Ужгородської митниці та громадянами, що прямують через митний кордон України, вимог, передбачених законодавством України та нормативними актами.

Акт доводиться до відома суб’єктів відносин через засоби масової інформації, шляхом розміщення на офіційних електронних сайтах тощо.

Також безпосередньо у пункті пропуску “Малі Селменці – Вельке Слеменце  розміщуються інформаційні стенди, на яких містяться інформаційні матеріали щодо основних положень законодавства з питань митної справи.

Ефективність способу досягнення цілі: запропонований спосіб забезпечує досягнення цілей регулювання за умови розробки нормативно-правового акту.

 

5. Можливість досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта

Зовнішні фактори (прискорення або уповільнення темпів економічного зростання, політичні впливи) безпосередньо на дію акта не впливатимуть.

Впровадження цього регуляторного акту дозволить визначити правові основи здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та предметів, що переміщуються громадянами у пункті пропуску “Малі Селменці – Вельке Слеменце, створити сприятливі умови для дотримання принципів митного регулювання, а саме: виключної юрисдикції України на її митній території; виключної компетенції митних органів України щодо здійснення митної справи; законності; системності; ефективності; додержання прав та охоронюваних законом інтересів фізичних та юридичних осіб; гласності та прозорості.

Можливість досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта полягає у рівні дотримання чинного законодавства сторонами взаємовідносин.

Регуляторний акт досягне своєї мети, якщо:

- переміщення товарів через митний кордон України громадянами буде здійснюватись у визначеному законодавством обсязі;

- кількість скарг громадян, які перетинають митний кордон та переміщують товари, з приводу порушення порядку оформлення документів буде зведена до мінімуму.

 

6. Очікувані результати прийняття акта

Впровадження цього регуляторного акту дозволить забезпечити:

- уникнення дублювання функцій при здійсненні митного і прикордонного контролю.

- оформлення документів на право переміщення через митний кордон України товарів за принципом організаційної єдності, що врегульовує взаємовідносини між посадовими особами митного органу та іншими контролюючими органами у пункті пропуску “Малі Селменці – Вельке Слеменце”.

- уникнення нарікань та скарг із боку  громадян на безпідставні зволікання та затримки у процесі оформлення з боку посадових осіб контролюючих служб.

Негативний результат запровадження даного акту відсутній.

 

Об’єкт впливу

Витрати

Вигоди

Держава

Додаткових витрат не зазнає

Формування позитивного іміджу держави  шляхом створення додаткових сприятливих умов для реалізації громадянами прав і можливостей на власний розсуд, в залежності від об’єктивних обставин зручності та економічної доцільності.

Громадяни

Витрат не зазнають

Визначеність та прозорість у проходженні митних процедур

 

7. Запропонований строк дії акта

Термін дії цього акта обмежений терміном дії статті 112 Митного кодексу України.

 

8. Показники результативності акта

Виконання вимог цього акту не вплине на збільшення розмірів коштів і збільшення тривалості часу, що витрачатимуться суб'єктами господарювання, державою (органами державної влади та місцевого самоврядування), громадянами (споживачами).

Прогнозовані значення від дії акту розглядаються в контексті прогнозованих значень від дії  Технологічної схеми  взаємодії в оформленні міжнародних переміщень товарів у міжнародному пункті пропуску “Малі Селменці – Вельке Слеменце”, затвердженої наказом Ужгородської митниці від 08.06.07 № 315, зареєстрованим у Головному управлінні юстиції у Закарпатській області 22.06.07 за № 038/900, як регуляторного акту, до якого вносяться зміни.

Так, пропускна спроможність на добу може становити:

фізичних осіб -  1000 чол.

З метою інформування громадян оформлено стенди на українській та англійській мовах.

З метою вивчення громадської думки та узагальнення зауважень  та пропозицій щодо покращення роботи, які висловлюються громадянами, у пункті пропуску розміщені спеціальні скриньки з бланками анкет-опитувань на трьох мовах (словацька, англійська, українська), а також на скриньках вказано телефони довіри ДМСУ та Ужгородської митниці.

Так, з метою вивчення громадської думки про стан дотримання законності в митній службі посадовим особами підрозділів внутрішньої безпеки регіональних митниць, митниць за участю представників інших підрозділів проведено опитування громадян, що перетинають митний кордон України.

            Згідно з даними анкет (питання наводяться), в роботі Ужгородської митниць негативних проявів не зафіксовано.  

 

Щодо опитування громадян

 

 Чи траплялись з Вами під час проходження митних процедур випадки нетактовного (грубого) ставлення до Вас працівників_______ митниці? – відсутні у списку;

 Чи доводилося Вам чи Вашим рідним, знайомим протягом останнього кварталу давати «винагороду» працівникові _____  митниці? – відсутні у списку.

 

9. Заходи, за допомогою яких здійснюється відстеження результативності акта

Відстеження результативності акта здійснюється в рамках відстеження результативності Технологічної схеми  взаємодії в оформленні міжнародних переміщень товарів у міжнародному пункті пропуску “Малі Селменці – Вельке Слеменце”, затвердженої наказом Ужгородської митниці від 08.06.07 № 315, зареєстрованим у Головному управлінні юстиції у Закарпатській області 22.06.07 за № 038/900, а саме:

Строк проведення базового відстеження результативності акта до набрання чинності даним регуляторним актом.

Строк проведення повторного відстеження результативності акта через 2 роки з дня набрання чинності даним регуляторним актом.

Періодичного відстеження – раз на кожні три роки починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності.

Для такого відстеження використовуватимуться дані статистичних досліджень.

Залучення наукових установ для відстеження результативності акта не передбачається.

 

 

Начальник

Ужгородської митниці                                  М.Ю. Порада

 

 

ЗВІТ

про результати базового відстеження

проекту наказу “Про внесення змін до Технологічної схеми  взаємодії в оформленні міжнародних переміщень товарів у міжнародному пункті пропуску “Малі Селменці – Вельке Слеменце”

 

Базове відстеження проводилось Ужгородською митницею.

 

1. Ціль прийняття регуляторного акта

 

Нормативно – правове забезпечення діяльності посадових осіб митного органу під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються громадянами через митний кордон України, визначення послідовності дій посадових осіб митного органу під час здійснення митних процедур, а також врегулювання порядку взаємодії посадових осіб митного органу з іншими державними контрольними органами, що здійснюють передбачені законодавством види контролю в пункті пропуску “Малі Селменці – Вельке Слеменце”.

Удосконалення процедури контролю товарів та предметів у пункті пропуску через державний кордон, уникнення дублювання функцій контролюючих органів, та дотримання часових нормативів виконання контрольних операцій у пункті пропуску “Малі Селменці – Вельке Слеменце”, збільшення пропускної спроможності пункту пропуску.

Уникнення нарікань та скарг із боку громадян на безпідставні зволікання та затримки у процесі оформлення товарів з боку посадових осіб контролюючих служб.

А також, приведення у відповідність до законодавства України Технологічної схеми  взаємодії в оформленні міжнародних переміщень товарів у міжнародному пункті пропуску “Малі Селменці – Вельке Слеменце”, затвердженої наказом Ужгородської митниці від 08.06.07 № 315, зареєстрованим у Головному управлінні юстиції у Закарпатській області 22.06.07 за № 038/900, шляхом внесення до неї змін.

 

2. Строк виконання заходів з відстеження.

 

Строк виконання заходів з відстеження результативності з 21 серпня 2008 року по 10 вересня 2008 року.

 

3. Тип відстеження

Відстеження результативності на основі базового відстеження результативності регуляторного акту, до якого вносяться зміни.

 

4. Методи одержання результативності відстеження:

Статистичний

 

5. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних.

Облік даних про перетин кордону громадянами; збирання, формування, опрацювання, узагальнення та всебічний аналіз статистичної інформації з питань митної справи.

6. Кількісні та якісні значення показників результативності :

 

 

Розглядаються в контексті кількісних та якісних показників результативності акту, до якого вносяться зміни, а саме.

Середньодобовий показники пропуску  осіб складає:

 

 

 

2006

2007

січень- серпень 2008

Кількість осіб

600

1 639

1 645

 

7. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей.

 

Впровадження цього регуляторного акту дозволить забезпечити:

- уникнення дублювання функцій при здійсненні митного і прикордонного контролю.

- оформлення документів на право переміщення через митний кордон України товарів за принципом організаційної єдності, що врегульовує взаємовідносини між посадовими особами митного органу та іншими контролюючими органами у пункті пропуску “Малі Селменці – Вельке Слеменце”.

- уникнення нарікань та скарг із боку  громадян на безпідставні зволікання та затримки у процесі оформлення з боку посадових осіб контролюючих служб.

Негативний результат запровадження даного акту відсутній.

 

 

 

 

Об’єкт впливу

Витрати

Вигоди

Держава

Додаткових витрат не зазнає

Формування позитивного іміджу держави  шляхом створення додаткових сприятливих умов для реалізації громадянами прав і можливостей на власний розсуд, в залежності від об’єктивних обставин зручності та економічної доцільності.

Громадяни

Витрат не зазнають

Визначеність та прозорість у проходженні митних процедур

 

 

 

     Начальник Ужгородської митниці                                      М.Ю. Порада



Реєстрація


Логін
Пароль
Реєстрація »  

 

 

 

Усi новини
21 листопада 2008

Державна інспекція з контролю за цінами в Закарпатській області повідомляє, що з 15 листопада 2008 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року № 957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва».

20 листопада 2008

Державна інспекція з контролю за цінами в Закарпатській області надає для розміщення на сайті облдержадміністрації  оперативні дані моніторингу цін на підприємствах торгівлі та на продовольчих ринках Закарпатської області станом на 20.11.08.

19 листопада 2008

У середу, 26 листопада, заступник голови–керівник апарату облдержадміністрації Михайло Попович візьме участь у прямій телефонній лінії «Запитай у влади». Зі зверненнями, скаргами та пропозиціями громадяни зможуть звернутися за телефоном 8 (800) 502-70-80 (дзвінки зі стаціонарних телефонів безкоштовні) з 11.00 до 13.00 години.

19 листопада 2008

Одразу три новенькі пожежні автомобілі презентувала Тячівська влада місцевим пожежним командам селища Солотвино та сіл Нересниця та Чумалево.

19 листопада 2008

За вагомий особистий внесок у розвиток образотворчого мистецтва в області, високу професійну майстерність та в зв’язку з 50-річчям від дня народження Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджено Олександра Громового – живописця, члена Національної спілки художників України.

17 листопада 2008

За значні здобутки у науково-дослідницькій роботі, активну участь у міжнародних наукових студентських форумах, громадську діяльність та з нагоди Міжнародного дня студента Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджено Романа Марчука – студента ІІІ курсу юридичного факультету, голову Наукового товариства студентів та аспірантів Закарпатського державного університету, голову регіонального представництва Фундації політико-правових досліджень «Матезіс».

17 листопада 2008

За вагомий особистий внесок у розвиток агропромислового комплексу України, досягнення високих показників у виробництві сільськогосподарської продукції, багаторічну сумлінну працю та з нагоди Дня працівників сільського господарства Указом Президента України державними нагородами України відзначено ряд працівників агропромислового комплексу.

17 листопада 2008

За багаторічну сумлінну працю в агропромисловому виробництві, високий професіоналізм та з нагоди Дня працівників сільського господарства Почесними грамотами обласної державної адміністрації нагороджено Олександра Керестеші – головного інженера-механіка виробничого сільськогосподарського кооперативу «Нове життя» Виноградівського району, Василя Лугового – провідного агронома-насіннєвода Берегівської державної насіннєвої інспекції, Олександра Немйо – голову фермерського господарства «Фермер» Мукачівського району, Петра Польчука – голову фермерського господарства «Агроспол» Рахівського району, Галину Феке – доярку приватного сільськогосподарського підприємства «Ватра» Ужгородського району.

17 листопада 2008

За багаторічну сумлінну працю в агропромисловому виробництві, високий професіоналізм та з нагоди Дня працівників сільського господарства Почесними грамотами обласної державної адміністрації нагороджено Олександра Керестеші – головного інженера-механіка виробничого сільськогосподарського кооперативу «Нове життя» Виноградівського району, Василя Лугового – провідного агронома-насіннєвода Берегівської державної насіннєвої інспекції, Олександра Немйо – голову фермерського господарства «Фермер» Мукачівського району, Петра Польчука – голову фермерського господарства «Агроспол» Рахівського району, Галину Феке – доярку приватного сільськогосподарського підприємства «Ватра» Ужгородського району.

17 листопада 2008

За вагомий особистий внесок у розвиток телебачення і радіомовлення в Україні, створення творчих і тематичних програм, широке інформування громадськості, високу професійну майстерність державними нагородами України з нагоди Дня працівників радіо, телебачення та зв'язку відзначено ряд осіб. Серед них орденом «За заслуги» III ступеня нагороджено Володимира ДУДУ – оператора обласної державної телерадіокомпанії.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" ©  Закарпатська ОДА