Пошук

Розширений пошук»

 

 

 


На головну » Нормативна база » Регуляторні акти та проекти нормативних документів


Про внесення змін до Технологічної схеми митного контролю та митного оформлення несупроводжуваного багажу, вантажних відправлень та експрес-відправлень громадян у зоні діяльності Ужгородської митниці

6 серпня 2008
Видавник: Ужгородська митниця
Номер документу
Реєстраційний номер органу юстиції
Тип документу: наказ
Дата прийняття: 6 серпня 2008


Про внесення змін до Технологічної схеми митного контролю та митного оформлення несупроводжуваного багажу, вантажних відправлень та експрес-відправлень  громадян у зоні діяльності Ужгородської митниці
 

 З метою приведення у відповідність до вимог чинного законодавства нормативно-правових актів Ужгородської митниці, у зв’язку із скасуванням наказу Державної митної служби України від 08.10.99 № 645 “Про затвердження Порядку митного оформлення несупроводжуваного багажу, що переміщується через митний кордон України”, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 29.10.99 за № 739/4032 та набранням чинності наказу Державної митної служби України від 04.06.08 № 604 “Про затвердження Порядку заповнення митної декларації при переміщенні громадянами предметів через митний кордон України”, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 10.07.08 за № 629/15320


НАКАЗУЮ:

         1. У Технологічну схему митного контролю та митного оформлення несупровожуваного багажу, вантажних відправлень та експрес-відправлевлень громадян у зоні діяльності Ужгородської митниці, затверджену наказом Ужгородської митниці від 08.06.07 № 317, зареєстрованим в Головному управлінні юстиції у Закарпатській області 25.07.07 за № 046/906 (із змінами), внести наступні зміни:

1.1. Абзац п’ятий  пункту 1.1 розділу 1. Загальні положення , викласти в редакції:

“наказу Державної митної служби України від 04.06.08 № 604 “Про затвердження Порядку заповнення митної декларації при переміщенні громадянами предметів через митний кордон України”, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 10.07.08 за № 629/15320”.
1.2. Абзац перший пункту 2.1. розділу 2. Митний контроль та митне оформлення НСБ при відправленні за кордон викласти в такій редакції:
“У випадку відправлення НСБ за межі митної території України його власник подає посадовій особі митниці:
заповнену митну декларацію у двох примірниках;
список предметів, які заявляються до митного контролю;
заяву на ім’я начальника підрозділу митниці - у випадку проведення митного огляду предметів поза місцем розташування підрозділу митного органу”.

1.3. Пункт 3.1. розділу 3. Митний контроль  та митне оформлення НСБ, що надходять на адресу громадян із-за кордону викласти в такій редакції:
“У разі надходження НСБ його власник подає посадовій особі митниці документи, що засвідчують мету приїзду та підтверджують факт відправлення НСБ, товаросупровідні документи, повідомлення про транзитне переміщення, належним чином оформлену митну декларацію з відмітками в’їздної митниці про предмети, валюту та цінності, що пропущені при в’їзді в Україну та декларацію, у якій задекларовані предмети, що переміщуються через митний кордон України у НСБ, заповнену ним у двох примірниках.
Декларація, у якій задекларовані предмети, що переміщуються через митний кордон України у НСБ, подається виключно у випадках установлених Держмитслужбою України”.
 1.4. У першому реченні абзацу другого пункту 3.2.  розділу 3. Митний контроль  та митне оформлення НСБ, що надходять на адресу громадян із-за кордону після слів “до початку митного контролю та оформлення” доповнити словами “(у разі її наявності)”
 2. Начальникам митних постів “Ужгород-вантажний”, “Мукачеве” ознайомити особовий склад з вимогами даного наказу та забезпечити його неухильне виконання.
 3. Юридичному відділу, відділу організації митного контролю забезпечити подання цього наказу до Головного управління юстиції у Закарпатській області на державну реєстрацію.

4. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника начальника Ужгородської митниці згідно з розподілом обов’язків.

 

 

Т.в.о. начальника  митниці                            М.П. Кочіш

 

 

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
проекту наказу “Про внесення змін до Технологічної схеми митного контролю та митного оформлення несупроводжуваного багажу, вантажних відправлень та міжнародних експрес-відправлень громадян у зоні діяльності Ужгородської митниці” розробленого Ужгородською митницею.

 

Зазначений Аналіз виконаний у відповідності до вимог Закону України “Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності” та постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.04 № 308 “Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акту”.

 

1. Визначення проблеми, яку буде розв’язано шляхом державного регулювання
Наказом Державної митної служби України від 08.10.99 № 645, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29.10.99 за № 739/4032, затверджено Порядок митного оформлення несупроводжуваного багажу, що переміщується через митний кордон України.
Цей Порядок видано Державною митною службою України з метою встановлення єдиного порядку митного оформлення несупроводжуваного багажу, що переміщується через митний кордон України.
Наказом Державної митної служби України від 04.06.08 № 604 “Про затвердження Порядку заповнення митної декларації при переміщенні громадянами предметів через митний кордон України”, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 10.07.08 за № 629/15320 скасовано наказ Державної митної служби України від 08.10.99 № 645 “Про затвердження Порядку митного оформлення несупроводжуваного багажу, що переміщується через митний кордон України”, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 29.10.99 за № 739/4032.
Відповідно до пункту 16 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, органів господарського управління та контролю, що зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.92 № 731, у разі внесення змін, або визнання таким, що втратив чинність, акта законодавства, відповідно до якого прийнято нормативно-правовий акт, орган, що видав цей нормативно-правовий акт, зобов'язаний у місячний строк внести до нього відповідні зміни або визнати його таким, що втратив чинність.
З огляду на вищевикладене підготовлено проект наказу Ужгородської митниці “Про внесення змін до Технологічної схеми митного контролю та митного оформлення несупроводжуваного багажу, вантажних відправлень та міжнародних експрес-відправлень громадян у зоні діяльності Ужгородської митниці”.  
Вищезазначеним наказом буде здійснено приведення нормативно-правових актів Ужгородської митниці у відповідність до вимог чинного законодавства в зв’язку зі скасуванням наказу Державної митної служби України від 08.10.99 № 645 “Про затвердження Порядку митного оформлення несупроводжуваного багажу, що переміщується через митний кордон України”, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 29.10.99 за № 739/4032 та набранням чинності наказу Державної митної служби України від 04.06.08 № 604 “Про затвердження Порядку заповнення митної декларації при переміщенні громадянами предметів через митний кордон України”, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 10.07.08 за № 629/15320.
Також буде забезпечено створення нормативно – правового забезпечення діяльності посадових осіб митного органу під час здійснення митного контролю та митного оформлення несупроводжуваного багажу, вантажних відправлень та міжнародних експрес-відправлень громадян, визначення послідовності дій посадових осіб митного органу під час здійснення митних процедур, а також урегулювання порядку взаємодії посадових осіб митного органу з іншими державними контрольними органами, що здійснюють передбачені законодавством види контролю, та із громадянами, які отримують із-за кордону або відправляють за кордон зазначені відправлення.

 

2. Ціль державного регулювання
За допомогою даного регуляторного акту повинно здійснюватися встановлення єдиного підходу до використання декларацій при митному оформленні предметів, що переміщуються громадянами в несупроводжуваному багажі.
Уникнення нарікань та скарг із боку громадян на безпідставні зволікання та затримки в процесі оформлення товарів із боку посадових осіб контролюючих служб.

 

3.Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення визначених цілей
Способом досягнення зазначених цілей, є, на нашу думку:
обраний - розробка даного регуляторного акту щодо внесення змін до Технологічної схеми митного контролю та митного оформлення несупроводжуваного багажу, вантажних відправлень та міжнародних експрес-відправлень громадян у зоні діяльності Ужгородської митниці;
альтернативний спосіб – залишення наказу Ужгородської митниці від 08.06.07 № 317 “Про затвердження Технологічної схему митного контролю та митного оформлення несупровожуваного багажу, вантажних відправлень та експрес-відправлевлень громадян у зоні діяльності Ужгородської митниці”, зареєстрованого в Головному управлінні юстиції у Закарпатській області 25.07.07 за № 046/906  без змін. Однак в такому випадку нормативно-правовий акт Ужгородської митниці буде суперечити вимогам чинного законодавства, зокрема, вимогам  наказу Державної митної служби України від 04.06.08 № 604 “Про затвердження Порядку заповнення митної декларації при переміщенні громадянами предметів через митний кордон України”, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 10.07.08 за № 629/15320. А у відповідності до пункту 16 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, органів господарського управління та контролю, що зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.92 № 731, у разі внесення змін, або визнання таким, що втратив чинність, акта законодавства, відповідно до якого прийнято нормативно-правовий акт, орган, що видав цей нормативно-правовий акт, зобов'язаний у місячний строк внести до нього відповідні зміни або визнати його таким, що втратив чинність.

 

Можливі способи досягнення цілей

Оцінка способу

Причини відмови від альтернативних способів/аргументи щодо переваги обраного способу

Збереження чинного регулювання.

- містить положення, що не узгоджуються з чинним законодавством щодо здійснення митного контролю та митного оформлення несупроводжуваного багажу;

- вимагає подання громадянами недостатньої кількості митних декларацій.

не повна відповідність принципам регуляторної політики;

залишається неузгодженість з вимогами чинного законодавства щодо 

кількості подання митних  декларацій громадянами

Обраний спосіб

- забезпечує досягнен-ня цілей  державного регулювання;

- повністю відповідає вимогам чинного законодавства.

-відповідає вимогам чинного законо-давства;

-забезпечує реалі-зацію принципів державної регулятор-ної політики.

 

4. Механізм та заходи, що пропонується  для розв’язання проблеми.
Принципи та способи досягнення цілей регулювання:
• регулювання побудоване відповідно до принципів регуляторної політики;
• встановлення єдиного підходу до використання декларацій при митному оформленні предметів, що переміщуються громадянами в несупроводжуваному багажі.
• створення сприятливих умов для прискорення  митного контролю та митного оформлення несупроводжуваного багажу, а також створення належних та прозорих умов для громадян, що отримують із-за кордону або відправляють за кордон зазначені відправлення.
Додаткових витрат з боку бюджетів усіх рівнів та громадян для впровадження зазначеного нормативно-правового акту не передбачається.
 Представлений проект регуляторного акту вносить зміни до діючого нормативного акту в частині подання декларацій при митному оформленні предметів, що переміщуються громадянами в несупроводжуваному багажі, а також направлений на дотримання службовими особами Ужгородської митниці та громадянами вимог, передбачених законодавством України та нормативними актами.
Дія акту поширюється на всі товари, що надходять із-за кордону або відправляються за кордон у несупроводжуваному багажі.
Регуляторний акт доводиться до відома громадян через засоби масової інформації шляхом розміщення на офіційних електронних сайтах тощо.
В оперативних підрозділах, на які покладені обов’язки щодо здійснення митного контролю та митного оформлення несупроводжуваного багажу, вантажних відправлень та міжнародних експрес-відправлень громадян, розміщуються інформаційні стенди, на яких містяться інформаційні матеріали щодо основних положень законодавства з питань митної справи в цьому напрямку.
Ефективність способу досягнення цілі: запропонований спосіб забезпечує досягнення цілей регулювання за умови розробки нормативно-правового акту.

 

5. Можливість досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта
Зовнішні фактори (прискорення або уповільнення темпів економічного зростання, політичні впливи) безпосередньо на дію акта не впливатимуть.
Впровадження цього регуляторного акту дозволить визначити правові основи  здійснення процедури декларування несупроводжуваного багажу, громадян, яка створить сприятливі умови для дотримання принципів митного регулювання, а саме: виключної юрисдикції України на її митній території; виключної компетенції митних органів України щодо здійснення митної справи; законності; єдиного порядку отримання із-за кордону та відправлення за кордон несупроводжуваного багажу громадянами; системності; ефективності; додержання прав та охоронюваних законом інтересів громадян; гласності та прозорості.
Можливість досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта полягає у рівні дотримання чинного законодавства сторонами взаємовідносин.
Регуляторний акт досягне своєї мети, якщо:
- дії посадових осіб митниці, які здійснюють митний контроль та митне оформлення несупроводжуваного багажу, вантажних відправлень та міжнародних експрес-відправлень громадян, будуть у межах застосування мінімуму митних процедур, необхідних для забезпечення додержання законодавства України з питань митної справи;   
- зменшиться кількість скарг громадян, які отримують із-за кордону або відправляють за кордон несупроводжуваного багажу, із приводу порушення порядку декларування вищезазначених відправлень та втрати часу на цю процедуру;
- уніфікується механізм здійснення процедур митного контролю та митного оформлення несупроводжуваного багажу.

 

6. Очікувані результати прийняття акта
Очікувані результати від прийняття розробленого регуляторного акту наступні:
• урегулюються взаємовідносини між посадовими особами митного органу та громадянами, що отримують із-за кордону або відправляють за кордон несупроводжуваний багаж.
• будуть створені прозорі, сприятливі та узгоджені з митним законодавством умови для громадян. 
Негативний результат запровадження даного акту відсутній.

 

Об’єкт впливу

Витрати

Вигоди

Держава

Додаткових витрат не зазнає

Формування позитивного іміджу держави  шляхом створення додаткових сприятливих умов для реалізації громадянами прав і можливостей на власний розсуд, в залежності від об’єктивних обставин зручності та економічної доцільності.

Громадяни

Витрат не зазнають

Визначеність та прозорість у проходженні митних процедур.

 

7. Запропонований строк дії акта
Термін дії цього акта обмежений терміном дії наказу Державної митної служби України від 04.06.08 № 604 “Про затвердження Порядку заповнення митної декларації при переміщенні громадянами предметів через митний кордон України”, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 10.07.08 за № 629/15320.

 

8. Показники результативності акта
Виконання вимог цього акту не вплине на збільшення розмірів коштів і збільшення тривалості часу, що витрачатимуться громадянами (споживачами) та  державою (органами державної влади та місцевого самоврядування).
Прогнозовані значення від дії акту розглядаються в контексті прогнозованих значень від дії Технологічної схеми митного контролю та митного оформлення несупроводжуваного багажу, вантажних відправлень та міжнародних експрес-відправлень громадян у зоні діяльності Ужгородської митниці, затвердженої наказом Ужгородської митниці від 08.06.07 № 317, зареєстрованим в Головному управлінні юстиції у Закарпатській області 25.07.08 за № 046/906 (зі змінами).
З метою вивчення громадської думки та узагальнення зауважень  та пропозицій щодо покращення роботи, які висловлюються громадянами, у пунктах пропуску розміщені спеціальні скриньки із бланками анкет-опитувань на трьох мовах (словацька, англійська, українська), а також на скриньках указано телефони довіри ДМСУ та Ужгородської митниці.

 

9. Заходи, за допомогою яких здійснюються відстеження результативності акта
Відстеження результативності акта здійснюється в рамках відстеження результативності Технологічної схеми митного контролю та митного оформлення несупроводжуваного багажу, вантажних відправлень та міжнародних експрес-відправлень громадян у зоні діяльності Ужгородської митниці, затвердженої наказом Ужгородської митниці від 08.06.07 № 317, зареєстрованим в Головному управлінні юстиції у Закарпатській області 25.07.08 за № 046/906, як регуляторного акту, до якого вносяться зміни,  а саме:
Строк проведення базового відстеження результативності акта до набрання чинності даним регуляторним актом.
Строк проведення повторного відстеження результативності акта через 2 роки із дня набрання чинності даним регуляторним актом.
Періодичного відстеження – раз на кожні три роки, починаючи із дня закінчення заходів із повторного відстеження результативності.
Для такого відстеження використовуватимуться дані статистичних досліджень та анкетування (опитування).
Залучення наукових установ для відстеження результативності акта не передбачається.


 

Т.в.о. начальника
Ужгородської митниці                                   М.П. Кочіш



Реєстрація


Логін
Пароль
Реєстрація »  

 

 

 

Усi новини
21 листопада 2008

Державна інспекція з контролю за цінами в Закарпатській області повідомляє, що з 15 листопада 2008 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року № 957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва».

20 листопада 2008

Державна інспекція з контролю за цінами в Закарпатській області надає для розміщення на сайті облдержадміністрації  оперативні дані моніторингу цін на підприємствах торгівлі та на продовольчих ринках Закарпатської області станом на 20.11.08.

19 листопада 2008

У середу, 26 листопада, заступник голови–керівник апарату облдержадміністрації Михайло Попович візьме участь у прямій телефонній лінії «Запитай у влади». Зі зверненнями, скаргами та пропозиціями громадяни зможуть звернутися за телефоном 8 (800) 502-70-80 (дзвінки зі стаціонарних телефонів безкоштовні) з 11.00 до 13.00 години.

19 листопада 2008

Одразу три новенькі пожежні автомобілі презентувала Тячівська влада місцевим пожежним командам селища Солотвино та сіл Нересниця та Чумалево.

19 листопада 2008

За вагомий особистий внесок у розвиток образотворчого мистецтва в області, високу професійну майстерність та в зв’язку з 50-річчям від дня народження Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджено Олександра Громового – живописця, члена Національної спілки художників України.

17 листопада 2008

За значні здобутки у науково-дослідницькій роботі, активну участь у міжнародних наукових студентських форумах, громадську діяльність та з нагоди Міжнародного дня студента Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджено Романа Марчука – студента ІІІ курсу юридичного факультету, голову Наукового товариства студентів та аспірантів Закарпатського державного університету, голову регіонального представництва Фундації політико-правових досліджень «Матезіс».

17 листопада 2008

За вагомий особистий внесок у розвиток агропромислового комплексу України, досягнення високих показників у виробництві сільськогосподарської продукції, багаторічну сумлінну працю та з нагоди Дня працівників сільського господарства Указом Президента України державними нагородами України відзначено ряд працівників агропромислового комплексу.

17 листопада 2008

За багаторічну сумлінну працю в агропромисловому виробництві, високий професіоналізм та з нагоди Дня працівників сільського господарства Почесними грамотами обласної державної адміністрації нагороджено Олександра Керестеші – головного інженера-механіка виробничого сільськогосподарського кооперативу «Нове життя» Виноградівського району, Василя Лугового – провідного агронома-насіннєвода Берегівської державної насіннєвої інспекції, Олександра Немйо – голову фермерського господарства «Фермер» Мукачівського району, Петра Польчука – голову фермерського господарства «Агроспол» Рахівського району, Галину Феке – доярку приватного сільськогосподарського підприємства «Ватра» Ужгородського району.

17 листопада 2008

За багаторічну сумлінну працю в агропромисловому виробництві, високий професіоналізм та з нагоди Дня працівників сільського господарства Почесними грамотами обласної державної адміністрації нагороджено Олександра Керестеші – головного інженера-механіка виробничого сільськогосподарського кооперативу «Нове життя» Виноградівського району, Василя Лугового – провідного агронома-насіннєвода Берегівської державної насіннєвої інспекції, Олександра Немйо – голову фермерського господарства «Фермер» Мукачівського району, Петра Польчука – голову фермерського господарства «Агроспол» Рахівського району, Галину Феке – доярку приватного сільськогосподарського підприємства «Ватра» Ужгородського району.

17 листопада 2008

За вагомий особистий внесок у розвиток телебачення і радіомовлення в Україні, створення творчих і тематичних програм, широке інформування громадськості, високу професійну майстерність державними нагородами України з нагоди Дня працівників радіо, телебачення та зв'язку відзначено ряд осіб. Серед них орденом «За заслуги» III ступеня нагороджено Володимира ДУДУ – оператора обласної державної телерадіокомпанії.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" ©  Закарпатська ОДА