Пошук

Розширений пошук»

 

 

 


На головну » Нормативна база » Регуляторні акти та проекти нормативних документів


Про затвердження Технологічної схеми митного контролю й митного оформлення товарів і транспортних засобів на території вантажного митного комплексу “Закарпаття

30 липня 2008
Видавник: Ужгородська митниця
Номер документу
Реєстраційний номер органу юстиції
Тип документу: наказ
Дата прийняття: 30 липня 2008


З метою реалізації положень Порядку відкриття вантажного митного комплексу, автопорту, автотермінала, затвердженого наказом Держмитслужби України від 20.10.03 № 703, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 04.12.03 за № 1118/8439


НАКАЗУЮ:


1. Затвердити Технологічну схему митного контролю й митного оформлення товарів і транспортних засобів на території вантажного митного комплексу “Закарпаття”, що додається.
2. Начальнику юридичного відділу та начальнику відділу організації митного контролю забезпечити  подання цього наказу на державну реєстрацію до Головного управління юстиції в Закарпатській області.
3. Начальнику митного поста “Ужгород-вантажний”, начальнику відділу оформлення транспортних засобів:
3.1.Ознайомити особовий склад з вимогами даного наказу та забезпечити його неухильне виконання.
3.2.Довести вимоги цього наказу до керівника філії «Укрінтеравтосервіс-Закарпаття»УДП «Укрінтеравтосервіс».

Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.


Начальник митниці        М.Ю. Порада

 

Проект

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказ Ужгородської митниці

ТЕХНОЛОГІЧНА СХЕМА
митного контролю й митного оформлення товарів і транспортних засобів на території вантажного митного комплексу “Закарпаття”

 

1. Загальні положення.
1.1. Технологічна схема митного контролю й митного оформлення товарів і транспортних засобів на території вантажного митного комплексу “Закарпаття” (далі Технологічна схема) визначає порядок та місце проведення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів на території вантажного митного комплексу “Закарпаття” (далі ВМК).
1.2. Дія цієї Технологічної схеми поширюється на:
автотранспортні засоби, що перетинають межі ВМК;
товари, що переміщуються через межі ВМК у транспортних засобах або в іншому порядку;
громадян, які перетинають межі ВМК;
транспортні засоби увезені в Україну громадянами для вільного обігу.
1.3. ВМК – визначена Державною митною службою України ділянка території, розташована за адресою – Ужгородський район, с. Великі Лази, вул. Східна, 3 з комплексом будівель (адміністративний корпус, склад тимчасового зберігання  - будівля з рампою та відкритий майданчик, Ужгородська служба з експертного забезпечення митних органів, приміщення для контрольних служб та банківських установ), майданчиками для проведення митних процедур щодо експортних, імпортних та транзитних товарів і транспортних засобів, рампою для проведення поглибленого огляду транспортних засобів з товарами, майданчика для розміщення небезпечних товарів з аварійною водоймою поблизу нього, які необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.
Інші терміни, що використовуються у даній Технологічній схемі, вживаються у значенні, наведеному у Митному кодексі України та інших нормативно-правових актах.
1.4. Межі території ВМК затверджуються наказом філії “Укрінтеравтосервіс - Закарпаття” українського державного підприємства “Укрінтеравтосервіс” (далі підприємство), на балансі яких перебуває територія ВМК, за погодженням з Ужгородською митницею.
1.5. Для забезпечення функціонування ВМК на території підприємства створена зона обслуговування, що включає пункт громадського харчування, готельні номери та технічну територію зі стоянками для вантажного автотранспорту і транспорту персоналу ВМК.
1.6. Взаємовідносини ВМК і Ужгородської митниці регулюються Угодою про співробітництво, законодавством України та цією Технологічною схемою.
1.7. З метою вдосконалення форм здійснення контролю за доставкою товарів у Ужгородську митницю територія ВМК або її частина визначається місцем прибуття автотранспорту у порядку встановленому законодавством.
1.8. Товари, що переміщуються через митний кордон України, крім митного контролю можуть підлягати санітарно-епідеміологічному, ветеринарному, фітосанітарному, радіологічному, екологічному контролю та контролю за переміщенням культурних цінностей. Ужгородська митниця взаємодіє з органами державної влади, що здійснюють зазначені види контролю, в порядку, встановленому законодавством України.
Виходячи з положень законів України і постанов Кабінету Міністрів України та керуючись ст. 27 Митного кодексу України, митне оформлення товарів, підконтрольних зазначеним службам, може бути завершено тільки у разі позитивних висновків цих служб. При цьому результати санітарного, фітосанітарного, екологічного, ветеринарного контролю повинні бути відображені у вигляді відміток (штампів, печаток) державних інспекторів цих служб на товаросупровідних, товаротранспортних документах, які слідують з товарами.
У процесі здійснення митних процедур посадова особа митниці здійснює перевірку:
наявності документів, що видаються вповноваженими органами державної влади на окремі товари, щодо переміщення яких через митний кордон України встановлено обмеження, - з урахуванням заявленого декларантом коду товару згідно з товарною номенклатурою Митного тарифу України;
відповідності зазначених у ВМД даних про товари даним, зазначеним у дозвільних документах уповноважених державних органів, що підтверджують проведення інших видів контролю, якщо товари підлягають цим видам контролю (у встановлених законодавством випадках - перевірка наявності відповідних відміток у товаросупровідних документах).

1.9.Власник вантажного митного комплексу забезпечує необхідні умови для:
здійснення всіх форм митного контролю та проведення митного оформлення;
здійснення відповідними державними органами видів контролю, передбачених статтею 27 Митного кодексу України, до закінчення митного оформлення.

 

2. Порядок пропуску на територію, у споруди і приміщення ВМК товарів, транспортних засобів та громадян.
2.1. Відповідальність за пропуск транспортних засобів, товарів і громадян через межі ВМК покладається на підрозділ підприємства (далі служба охорони).
2.2. На територію, у споруди та приміщення ВМК допускаються:
посадові особи Ужгородської митниці, Ужгородської служби з експертного забезпечення митних органів, ВМК, контрольних органів та служби охорони для виконання службових обов’язків, що включені до Переліку осіб, які мають доступ на територію ВМК, засвідченого підписом керівників зазначених органів та служб;
декларанти, при виконанні своїх повноважень;
уповноважені підрозділів ДАІ МВС України в Закарпатській області;
інші особи пропускаються службою охорони з інформуванням керівництва структурного підрозділу Ужгородської митниці у місці прибуття та/або керівництва ВМК у визначеному ними порядку.
2.3. Пропуск транспортних засобів через межі ВМК можливий у випадках:
прибуття з-за кордону на територію ВМК для здійснення митного контролю та митного оформлення;
пред’явлення товарів та транспортних засобів з метою вивезення їх за межі митної території України для здійснення митного контролю та митного оформлення;
розміщення товарів, які надійшли у зону діяльності Ужгородської митниці з-за кордону на склад тимчасового зберігання відкритого типу;
вивезення зі складу тимчасового зберігання відкритого типу товарів,  оформлених у відповідності до обраного митного режиму;
вивезення на склад митного органу зі складу тимчасового зберігання відкритого типу товарів, які підлягають зберіганню виключно на складі митного органу відповідно до статті 166 Митного кодексу України;
ввезення товарів, які не підлягають митному контролю та митному оформленню, для забезпечення функціонування ВМК;
вивезення товарів, які утворилися внаслідок функціонування ВМК і не підлягають митному контролю та митному оформленню;
проведення митного огляду транспортних засобів з метою видачі або продовження дії Свідоцтва про допущення дорожнього транспортного засобу до перевезення вантажів під митними печатками і пломбами;
митного контролю та митного оформлення транспортних засобів, увезених в Україну громадянами для вільного обігу;
видачі Посвідчення про реєстрацію транспортного засобу;
для здійснення митних процедур, у випадках не передбачених вище, за погодженням з керівництвом Ужгородської митниці в установленому порядку.
2.4. Пропуск транспортних засобів на територію ВМК здійснюється на підставі наявних у водія товаросупровідних документів, необхідних для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, розпорядженням керівництва Ужгородської митниці або, в інших випадках, з дозволу власника ВМК за погодженням з начальником підрозділу митного оформлення у місці прибуття.
2.5. Водію транспортного засобу при в’їзді на територію автотерміналу (крім випадків, коли ввезення та вивезення товарів, які не підлягають митному контролю та митному оформленню, для забезпечення функціонування ВМК, або які утворилися внаслідок його функціонування) на контрольно-пропускному пункті посадовою особою служби охорони виписується Контрольний талон (додаток), який є підставою для перебування транспортних засобів на території ВМК а також видається талон про результати зважування (крім транспортних засобів увезених в Україну громадянами для вільного обігу). Відомості про транспортний засіб, вантаж та результати зважування вносяться до локальної комп’ютерної бази за допомогою програмно-інформаційного комплексу “Диспетчер”, право доступу до якої мають відповідальні особи служби охорони, ВМК та підрозділу митного оформлення у місці прибуття.
2.6. У разі виникнення збою у роботі програмно-інформаційного комплексу “Диспетчер” з технічних причин, відомості про транспортний засіб, вантаж та результати зважування службою охорони вносяться від руки до Контрольного талону та журналів обліку у паперовому вигляді, а після відновлення роботи зазначеного програмно-інформаційного комплексу протягом 3 годин - до локальної комп’ютерної бази.
2.7. Пропуск спеціальних транспортних засобів через межі території ВМК для усунення наслідків дії непереборної сили (аварія, пожежа, травма на виробництві тощо) здійснюється службою охорони без погодження з керівництвом підрозділу митного оформлення у місці прибуття та ВМК з подальшим їх інформуванням про здійснення пропуску.
2.8. Службові та особисті транспортні засоби представників Ужгородської митниці, працівників ВМК та контрольних служб розміщуються на, визначених керівництвом ВМК, спеціально обладнаних майданчиках поза межами зон митного контролю.
2.9. Випуск транспортних засобів з території ВМК здійснюється службою охорони на підставі відміток митного органу про завершення митного оформлення у відповідних графах Контрольного талона та міток, проставлених у електронній копії Контрольного талона.
2.10. Контрольні талони зберігаються службою охорони протягом місяця. Корінець Контрольного талону та талон про результати зважування долучається до пакету копій товаросупровідних документів, які зберігаються митним органом.
2.11. Посадові особи митниці та контролюючих органів можуть виконувати службові обов’язки у зоні митного контролю на території ВМК тільки при наявності представницьких карток, форма яких визначається законодавством України.
2.12. Представники ВМК та служби охорони виконують службові обов’язки на території ВМК при наявності представницьких карток, форма яких затверджується керівництвом ВМК.

 

3. Порядок митного контролю й митного оформлення товарів і транспортних засобів на території вантажного митного комплексу “Закарпаття”
3.1. Митний контроль та митне оформлення товарів і транспортних засобів на території ВМК здійснюється посадовими особами Ужгородської митниці, як правило, протягом робочого часу, встановленого для підрозділу митного оформлення, у зонах митного контролю.
3.2. Межі зон митного контролю на території ВМК визначаються Ужгородською митницею за погодженням з керівництвом філії “Укрінтеравтосервіс - Закарпаття” в приміщеннях, де розміщено підрозділ митного оформлення, інші підрозділи Ужгородської митниці, на критому оглядовому майданчику, складі тимчасового зберігання та інших місцях, визначених для розміщення експортних, імпортних, небезпечних вантажів а також легкового автотранспорту.
3.3. Посадові особи контролюючих служб, представники інших організацій, підприємств, декларанти (крім митних органів) мають право знаходитися у зоні митного контролю під час здійснення митних процедур тільки у випадках, визначених законодавством. Забороняється перебування сторонніх осіб у зонах митного контролю в службових приміщеннях підрозділу митного оформлення у місці прибуття, де здійснюється документальний контроль.
3.4. Переміщення через межі зони митного контролю і в межах цієї зони товарів, транспортних засобів, громадян, у тому числі посадових осіб органів державної влади (крім митних органів), а також проведення в зоні митного контролю господарських робіт без дозволу митного органу або вчинення інших дій, якими порушується встановлений законодавством режим зони митного контролю, тягне за собою відповідальність згідно із законодавством.
3.5. Для забезпечення режиму зон митного контролю керівництво ВМК забезпечує доступ громадян у службові приміщення адміністративного корпусу, які знаходяться поза межами зон митного контролю, через окремий вхід.
3.6. Митний контроль транспортних засобів та товарів на території ВМК здійснюється посадовими особами підрозділу митного оформлення, уповноваженими на його проведення згідно посадових обов’язків, затверджених начальником Ужгородської митниці у обсягах, достатніх для забезпечення дотримання вимог законодавства України з питань митної справи, у формах, визначених Митним кодексом України та у відповідності до нормативно-правових актів Держмитслужби України.
3.7. Не пізніше ніж через три години після доставки товарів місце прибуття автотранспорту - ВМК, а в разі прибуття поза робочим часом, установленим для митного поста «Ужгород-вантажний», відділу оформлення транспортних засобів  - у мінімальний строк з початку його роботи перевізник, громадянин повинен подати черговій посадовій особі митниці (відділ контролю доставки товарів) в місці прибуття примірники витягу з електронної копії відповідного документа контролю за доставкою та товаросупровідні документи на товари, транспортні засоби.
3.8. Чергова посадова особа митниці (відділ контролю доставки товарів):
перевіряє комплектність поданих перевізником товаросупровідних документів за переліком таких документів, що міститься в електронній копії документа контролю за доставкою, і відповідність цих документів реквізитам документів, зазначених у витягу з цієї електронної копії;
зазначає на всіх примірниках документа контролю за доставкою час надходження товарів, завіряє запис особистим підписом і відтиском штампа "Під митним контролем";
проставляє відтиск штампа "Під митним контролем" на всіх поданих товаросупровідних документах;
у строк, що не перевищує чотирьох годин, уносить до ЄАІС відмітку про надходження товарів.
Один примірник документа контролю за доставкою й по одному примірнику товаросупровідних документів повертаються перевізникові для подальшого декларування товарів. Другий примірник документа контролю за доставкою (або його копія) залишається в чергової посадової особи для передання до відділу контролю за переміщенням товарів, де зберігається протягом поточного року, після чого передається до архіву митниці. Решта примірників товаросупровідних документів передаються до підрозділу митного оформлення.
3.9. Необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів ВМД, її електронна копія й документи, потрібні для здійснення митного контролю й митного оформлення, подаються декларантом через вікно прийому-видачі документів посадовій особі підрозділу митного оформлення у місці прибуття, до функціональних обов'язків якої віднесено право розподілу ВМД між посадовими особами цього підрозділу.
3.10. Митне оформлення товарів та транспортних засобів здійснюється у відповідності до Порядку здійснення митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації, затвердженого наказом Держмитслужби України від 20.04.05 № 314 (далі Порядок) з урахуванням вимог наказу Ужгородської митниці, яким визначаються підрозділи, посадові особи яких проводять митний контроль і митне оформлення товарів у відповідному митному режимі і несуть відповідальність за виконання установлених Порядком функцій.
3.11. Рішення про потребу проведення митного огляду приймає начальник підрозділу митного оформлення, інша посадова особа, уповноважена приймати рішення про потребу проведення митного огляду, про що вчиняє відповідний запис у розділі III Інформаційного аркуша. Запис засвідчується його особистим підписом із зазначенням посади, дати, ініціалів, прізвища.
Ініціювати проведення митного огляду може посадова особа, яка здійснює митне оформлення товарів і транспортних засобів якщо:
документів, поданих декларантом, недостатньо для прийняття рішення про повноту та/або достовірність відомостей, що перевіряються;
результати перевірки правильності класифікації та кодування товарів, визначення країни походження тощо потребують проведення такого огляду.
Потреба проведення митного огляду та визначення обсягів інших митних процедур може бути визначена також за результатами оцінки ризику за ВМД автоматизованою системою аналізу та управління ризиками.
3.12. До проведення митного огляду, у разі необхідності, посадовою особою підрозділу митного оформлення у місці прибуття можуть залучатися представники структурних підрозділів Ужгородської митниці, Ужгородської служби з експертного забезпечення митних органів, контролюючих служб та органів.
3.13. Після завершення митного оформлення товарів документи повертаються декларанту уповноваженою особою підрозділу митного оформлення у місці прибуття через вікно прийому-видачі документів.

 

4.Особливості здійснення митного контролю та митного оформлення транспортних засобів, увезених громадянами для вільного обігу
 4.1.  Митний контроль та митне оформлення транспортних засобів, увезених громадянами для вільного обігу здійснюється підрозділом оформлення транспортних засобів у відповідності до положення про відділ оформлення транспортних засобів, службових обов’язків, затверджених начальником Ужгородської митниці у обсягах, достатніх для забезпечення дотримання вимог законодавства України з питань митної справи, у формах, визначених Митним кодексом України та у відповідності до нормативно – правових актів Держмитслужби України.
 4.2. Заповнення й оформлення ВМД, подання потрібних документів на ТЗ, що переміщуються через митний кордон України громадянами, здійснюються згідно з Положенням про вантажну митну декларацію, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.97 N 574, зі змінами, Інструкцією про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженою наказом Держмитслужби від 09.07.97 N 307, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 24.09.97 за N 443/2247, зі змінами.
 4.3. Митний контроль та митне оформлення ТЗ, увезених в Україну громадянами для вільного обігу, здійснюються згідно з Порядком митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації, затвердженим наказом Держмитслужби від 20.04.2005 N 314, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.04.2005 за N 439/10719, зі змінами та  наказу Державної митної служби України від 17 березня 2008 року N 229 «Про внесення змін до Правил митного контролю та митного оформлення транспортних засобів, що переміщуються громадянами через митний кордон України», зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10 квітня 2008 р. за N 291/14982.
 4.4. Посадовою особою підрозділу оформлення транспортних засобів здійснюється перевірка дотримання строків подання ВМД митному органу призначення.
 4.5. Посадова особа митного органу здійснює митний огляд ТЗ, перевіряє та встановлює відповідність ідентифікаційного номера, номерів кузова, шасі (рами), двигуна, року виготовлення, кольору та дати введення в експлуатацію ТЗ даним, зазначеним у поданих документах, у тому числі копії Акта митного огляду, оформленого митницею відправлення.
 За відсутності зауважень посадова особа митного органу вчиняє в копії Акта митного огляду, оформленого митним органом, у зоні діяльності якого розташовано пункт пропуску через державний кордон, через який був увезений ТЗ, запис "Звірення проведено, зауважень немає", який завіряється підписом і відбитком ОНП цієї посадової особи. У разі виявлення невідповідностей митний орган направляє митному органу, який здійснив митні процедури у пункті пропуску, повідомлення про потребу вжиття відповідних заходів до посадових осіб, які здійснили пропуск ТЗ, та оформлює результати проведення митного огляду автотранспортного засобу за формою, наведеною в додатковому аркуші додатка 4 до Порядку митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації, затвердженого наказом Держмитслужби від 20.04.2005 N 314, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 27.04.2005 за N 439/10719, зі змінами (далі - Результати митного огляду автотранспортного засобу).
 4.6. У разі виявлення ознак порушень митних правил посадова особа митного органу, яка здійснює митний контроль та митне оформлення ТЗ, уживає заходів відповідно до законодавства України з питань митної справи.
 4.7. Митний огляд ТЗ при здійсненні митного контролю та митного оформлення ТЗ, увезених в Україну громадянами для вільного обігу, із застосування ВМД здійснюється із залученням уповноважених підрозділів ДАІ МВС України.
 4.8. Видача Посвідчення проводиться одразу після оформлення ВМД на ТЗ у порядку визначеному наказом Державної митної служби України від 17 березня 2008 року N 229 «Про внесення змін до Правил митного контролю та митного оформлення транспортних засобів, що переміщуються громадянами через митний кордон України», зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10 квітня 2008 р. за N 291/14982.

 

5. Прикінцеві положення.
5.1. При здійсненні митних процедур, з метою недопущення виникнення позаштатних ситуацій посадові особи підрозділу митного оформлення у місці прибуття взаємодіють із службою охорони у межах повноважень, визначених посадовими обов’язками.
5.2. З метою забезпечення прозорості процесу митного контролю та митного оформлення у службових приміщеннях підрозділу митного оформлення керівництво ВМК створює необхідну кількість робочих місць для посадових осіб цього підрозділу та організовує їх розміщення за принципом “єдиного вікна”.


 

Начальник відділу
оргмитконтролю                              І.І.Завадяк

 

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
проекту наказу про затвердження Технологічної схеми митного контролю й митного оформлення товарів і транспортних засобів на території вантажного митного комплексу “Закарпаття”, розробленого Ужгородською митницею.


Зазначений Аналіз виконаний у відповідності до вимог Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” та постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.04 № 308 “Про затвердження методики проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акту”.

 

1. Визначення проблеми, яку буде розв’язано шляхом державного регулювання

Митний кодекс України покладає на митні органи безпосереднє здійснення в установленому порядку процедур митного контролю за переміщенням товарів і транспортних засобів, митного оформлення цих товарів і транспортних засобів, а також справляння передбачених законом податків і зборів.

Митний кодекс України визначає поняття “митний контроль” як сукупність заходів, що здійснюються митними органами в межах своєї компетенції з метою забезпечення додержання норм Митного кодексу України, законів та інших нормативно-правових актів з питань митної справи, міжнародних договорів України, укладених в установленому законом порядку.  Права митних органів щодо здійснення митного контролю закріплені статтею 53 Митного кодексу України.

У відповідності до статті 71 Митного кодексу України митне оформлення здійснюється в місцях розташування відповідних підрозділів митних органів протягом часу, що його встановлюють митні органи за погодженням з органами, уповноваженими здійснювати види контролю, зазначені у статті 27 цього Кодексу.

Спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи можуть визначатися ділянки території з комплексом будівель, споруд, інженерно-технічних засобів та комунікацій, необхідних для здійснення митного контролю та оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, - вантажні митні комплекси, автопорти, автотермінали. Вантажний митний комплекс, автопорт, автотермінал можуть входити до митної служби України як спеціалізована митна організація або належати на праві власності юридичній особі - резиденту, зареєстрованій як суб'єкт підприємницької діяльності. Відкриття вантажних митних комплексів, автопортів, автотерміналів суб'єктами підприємницької діяльності здійснюється за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи. Вимоги, яким повинен відповідати вантажний митний комплекс, автопорт, автотермінал, визначаються Кабінетом Міністрів України.

Технологічна схема митного контролю й митного оформлення товарів і транспортних засобів на ВМК відображає:

- систему пропускного режиму на територію ВМК; 
- систему пропускного режиму в зони митного контролю, в приміщення, де розташовані підрозділи митного органу; 
- схему руху транспортних засобів через територію ВМК і зони митного контролю; 
- систему обліку транспортних засобів, що перебувають в зонах митного контролю; 
- систему обліку товарів і транспортних засобів, що переміщуються територією ВМК; 
- можливість використання системи електронного контролю за рухом транспортних засобів територією ВМК; 
- можливість забезпечення безконтактного методу роботи підрозділів митного оформлення;
- порядок взаємодії з посадовими особами органів державної влади, які здійснюють необхідні для товарів види контролю; 
- роботу системи відеоспостереження за процедурою здійснення митного контролю; 
- можливість зважування товарів і транспортних засобів, що перебувають під митним контролем; 
- порядок взаємодії з власником комплексу.

Вантажний митний комплекс повинен відповідати наступним вимогам:

Організаційні вимоги

Власник вантажного митного комплексу, автопорту, автотермінала:
• надає в установленому порядку приміщення для розміщення підрозділів митних органів;
• розміщує посадових осіб державних органів для здійснення ними інших видів контролю (крім митного), передбачених статтею 27 Митного кодексу України;
• розміщує підприємства, що здійснюють декларування товарів і транспортних засобів (митних брокерів);
• забезпечує функціонування складу тимчасового зберігання відкритого типу.

Технічні вимоги

Власник вантажного митного комплексу, автопорту, автотермінала забезпечує:
• виключення можливості несанкціонованого доступу сторонніх осіб на територію вантажного митного комплексу, автопорту, автотермінала;
• виключення можливості несанкціонованого вилучення з території вантажного митного комплексу, автопорту, автотермінала товарів і транспортних засобів, що перебувають під митним контролем;
• здійснення вантажно-розвантажувальних операцій на території вантажного митного комплексу, автопорту, автотермінала;
• наявність каналів і засобів зв'язку для функціонування підрозділів митних органів;
• наявність рампи, естакади, оглядового майданчика, оглядової кімнати, боксу для поглибленого огляду, вантажно-розвантажувальної техніки.

Технологічні вимоги

Власник вантажного митного комплексу, автопорту, автотермінала забезпечує необхідні умови для:

• здійснення всіх форм митного контролю та проведення митного оформлення;
• здійснення відповідними державними органами видів контролю, передбачених статтею 27 Митного кодексу України, до закінчення митного оформлення.

Вищезазначеним наказом буде здійснено приведення нормативно-правових актів Ужгородської митниці у відповідність до вимог чинного законодавства.
Також буде забезпечено створення нормативно – правового забезпечення діяльності посадових осіб митного органу під час здійснення контролю у місцях розміщення підрозділів митного оформлення.

 

2. Ціль державного регулювання

Робота по виконанню митного контролю та митного оформлення потребує відповідної організації роботи. Операції, які здійснюються в процесі митного контролю та митного оформлення, підлягають упорядкуванню та відображенню в законодавчих та  нормативно-правових актах, які передбачають організацію митного контролю та митного оформлення у вигляді технологічних схем, порядків, положень та правил, які визначають правову основу та послідовність дій посадових осіб митних органів.
Даний регуляторний акт розроблений відповідно до частини сьомої статті 71 Митного кодексу України від 11.07.2002 N 92-IV, постанови Кабінету Міністрів України від 07.04.2003 N 476 "Про затвердження вимог, яким повинен відповідати вантажний митний комплекс, автопорт, автотермінал", наказу Державної митної служби України від 20 жовтня 2003 року N 703 «Про затвердження Порядку відкриття вантажного митного комплексу, автопорту, авто термінала», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 4 грудня 2003 р. за N 1118/8439.
За допомогою даного регуляторного акту повинно здійснюватися:
• нормативно – правове забезпечення діяльності посадових осіб Ужгородської митниці під час здійснення митного контролю та митного оформлення в місцях розташування відповідних підрозділів митних органів;
• уникнення нарікань та скарг із боку фізичних та юридичних осіб на безпідставні зволікання та затримки у процесі оформлення з боку посадових осіб контролюючих служб.

 

3. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення визначених цілей
Способом досягнення зазначених цілей, є, на нашу думку:
обраний - розробка даного регуляторного акту;
альтернативний – залишення існуючої на даний момент ситуації без змін.
Відсутність регуляторного акту не дасть можливості в повній мірі реалізувати норми Митного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 07.04.2003 N 476 "Про затвердження вимог, яким повинен відповідати вантажний митний комплекс, автопорт, автотермінал", наказу Державної митної служби України від 20 жовтня 2003 року N 703 «Про затвердження Порядку відкриття вантажного митного комплексу, автопорту, авто термінала», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 4 грудня 2003 р. за N 1118/8439.
Перевага першого способу над другим, на нашу думку, полягає в тому, що даним регуляторним актом встановлюються нормативно – правове забезпечення діяльності посадових осіб митного органу та порядок їх взаємодії з іншими державними контрольними органами, що здійснюють передбачені законодавством види контролю, та із суб’єктами.

 

Можливі способи досягнення цілей

Оцінка способу

Причини відмови від альтернативних способів/аргументи щодо переваги обраного способу

Збереження чинного регулювання

Не дає в повній мірі реалізовувати чинне законодавство.

- не повна відповідність принципам регуляторної політики

Обраний спосіб

- забезпечує досягнення цілей  державного регулювання;

- повністю відповідає вимогам чинного законодавства.

- відповідає вимогам чинного законодавства;

- забезпечує реалізацію принципів державної регуляторної політики.

 

4. Механізм та заходи, що пропонується  для розв’язання проблеми.

Принципи та способи досягнення цілей регулювання:
• регулювання побудоване відповідно до принципів регуляторної політики;
• встановлення єдиного підходу до організації здійснення митного контролю у місцях розташування підрозділів митного органу – вантажному митному комплексі;
• підвищення ефективності митного та інших видів державного контролю, митного оформлення товарів і транспортних засобів шляхом комплексного використання об'єктів ВМК.

 Додаткових витрат з боку бюджетів усіх рівнів та громадян для впровадження зазначеного нормативно-правового акту не передбачається.

Акт доводиться до відома суб’єктів відносин через засоби масової інформації, шляхом розміщення на офіційних електронних сайтах тощо.
Також безпосередньо у місці здійснення митного оформлення (вантажний митний комплекс) розміщуються інформаційні стенди, на яких містяться інформаційні матеріали щодо основних положень законодавства з питань митної справи.
Ефективність способу досягнення цілі: запропонований спосіб забезпечує досягнення цілей регулювання за умови розробки нормативно-правового акту.

 

5. Можливість досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта
Зовнішні фактори (прискорення або уповільнення темпів економічного зростання, політичні впливи) безпосередньо на дію акта не впливатимуть.
Впровадження цього регуляторного акту дозволить визначити правові основи здійснення митного контролю у місцях здійснення митного, створити сприятливі умови для дотримання принципів митного регулювання, а саме: виключної юрисдикції України на її митній території; виключної компетенції митних органів України щодо здійснення митної справи; законності; системності; ефективності; додержання прав та охоронюваних законом інтересів фізичних та юридичних осіб; гласності та прозорості.
Можливість досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта полягає у рівні дотримання чинного законодавства сторонами взаємовідносин.
Регуляторний акт досягне своєї мети, якщо:
- порядок проведення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів на території вантажного митного комплексу “Закарпаття” буде здійснюватися у визначеному законодавством обсязі;
- кількість нарікань та скарг із боку фізичних та юридичних осіб на безпідставні зволікання та затримки у процесі оформлення з боку посадових осіб контролюючих служб буде зведена до мінімуму.


6. Очікувані результати прийняття акта

Впровадження цього регуляторного акту дозволить забезпечити створення сприятливих умов для прискорення товарообігу, оформлення документів на право переміщення через митний кордон України товарів і транспортних засобів за принципом організаційної єдності, що врегульовує взаємовідносини між посадовими особами митного органу та іншими контролюючими органами у місці прибуття автотранспорту.

Негативний результат запровадження даного акту відсутній.

 

Об’єкт впливу

Витрати

Вигоди

Держава

Додаткових витрат не зазнає

Формування позитивного іміджу держави  шляхом створення додаткових сприятливих умов для реалізації фізичними та юридичними особами прав і можливостей на власний розсуд, в залежності від об’єктивних обставин зручності та економічної доцільності.

Громадяни

Витрат

не зазнають

Визначеність та прозорість у проходженні митних процедур

Суб’єкти  підприємницької діяльності

Витрат

не зазнають

Визначеність та прозорість у проходженні митних процедур.

 

7. Запропонований строк дії акта

Термін дії цього акта обмежений терміном дії статті 71 Митного кодексу України від 11.07.2002 N 92-IV, постанови Кабінету Міністрів України від 07.04.2003 N 476 "Про затвердження вимог, яким повинен відповідати вантажний митний комплекс, автопорт, автотермінал", наказу Державної митної служби України від 20 жовтня 2003 року N 703 «Про затвердження Порядку відкриття вантажного митного комплексу, автопорту, авто термінала», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 4 грудня 2003 р. за N 1118/8439.


8. Показники результативності акта
Виконання вимог цього акту не вплине на збільшення розмірів коштів і збільшення тривалості часу, що витрачатимуться суб'єктами господарювання, державою (органами державної влади та місцевого самоврядування), громадянами (споживачами).
Так, у місці розташування підрозділу митного оформлення (вантажний митний комплекс «Закарпаття» станом на 01.07.08 :
акредитовано 973 суб»єктів ЗЕД;
здійснювало експортно-імпортні операції протягом 2008 року – 383 суб»єкти ЗЕД;
оформлено 5727 ВМД (ІМ 40)
 

9. Заходи, за допомогою яких здійснюється відстеження результативності акта
Строк виконання заходів з відстеження результативності – з 25.05.2008 по 20.06.2008 р.

Строк проведення базового відстеження результативності акта до набрання чинності даним регуляторним актом.
Строк проведення повторного відстеження результативності акта через 2 роки з дня набрання чинності даним регуляторним актом.
Періодичного відстеження – раз на кожні три роки починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності.
Для такого відстеження використовуватимуться дані статистичних досліджень.
Залучення наукових установ для відстеження результативності акта не передбачається.


 

Т.в.о. начальника
Ужгородської митниці                            М.П. Кочіш



Реєстрація


Логін
Пароль
Реєстрація »  

 

 

 

Усi новини
21 листопада 2008

Державна інспекція з контролю за цінами в Закарпатській області повідомляє, що з 15 листопада 2008 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року № 957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва».

20 листопада 2008

Державна інспекція з контролю за цінами в Закарпатській області надає для розміщення на сайті облдержадміністрації  оперативні дані моніторингу цін на підприємствах торгівлі та на продовольчих ринках Закарпатської області станом на 20.11.08.

19 листопада 2008

У середу, 26 листопада, заступник голови–керівник апарату облдержадміністрації Михайло Попович візьме участь у прямій телефонній лінії «Запитай у влади». Зі зверненнями, скаргами та пропозиціями громадяни зможуть звернутися за телефоном 8 (800) 502-70-80 (дзвінки зі стаціонарних телефонів безкоштовні) з 11.00 до 13.00 години.

19 листопада 2008

Одразу три новенькі пожежні автомобілі презентувала Тячівська влада місцевим пожежним командам селища Солотвино та сіл Нересниця та Чумалево.

19 листопада 2008

За вагомий особистий внесок у розвиток образотворчого мистецтва в області, високу професійну майстерність та в зв’язку з 50-річчям від дня народження Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджено Олександра Громового – живописця, члена Національної спілки художників України.

17 листопада 2008

За значні здобутки у науково-дослідницькій роботі, активну участь у міжнародних наукових студентських форумах, громадську діяльність та з нагоди Міжнародного дня студента Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджено Романа Марчука – студента ІІІ курсу юридичного факультету, голову Наукового товариства студентів та аспірантів Закарпатського державного університету, голову регіонального представництва Фундації політико-правових досліджень «Матезіс».

17 листопада 2008

За вагомий особистий внесок у розвиток агропромислового комплексу України, досягнення високих показників у виробництві сільськогосподарської продукції, багаторічну сумлінну працю та з нагоди Дня працівників сільського господарства Указом Президента України державними нагородами України відзначено ряд працівників агропромислового комплексу.

17 листопада 2008

За багаторічну сумлінну працю в агропромисловому виробництві, високий професіоналізм та з нагоди Дня працівників сільського господарства Почесними грамотами обласної державної адміністрації нагороджено Олександра Керестеші – головного інженера-механіка виробничого сільськогосподарського кооперативу «Нове життя» Виноградівського району, Василя Лугового – провідного агронома-насіннєвода Берегівської державної насіннєвої інспекції, Олександра Немйо – голову фермерського господарства «Фермер» Мукачівського району, Петра Польчука – голову фермерського господарства «Агроспол» Рахівського району, Галину Феке – доярку приватного сільськогосподарського підприємства «Ватра» Ужгородського району.

17 листопада 2008

За багаторічну сумлінну працю в агропромисловому виробництві, високий професіоналізм та з нагоди Дня працівників сільського господарства Почесними грамотами обласної державної адміністрації нагороджено Олександра Керестеші – головного інженера-механіка виробничого сільськогосподарського кооперативу «Нове життя» Виноградівського району, Василя Лугового – провідного агронома-насіннєвода Берегівської державної насіннєвої інспекції, Олександра Немйо – голову фермерського господарства «Фермер» Мукачівського району, Петра Польчука – голову фермерського господарства «Агроспол» Рахівського району, Галину Феке – доярку приватного сільськогосподарського підприємства «Ватра» Ужгородського району.

17 листопада 2008

За вагомий особистий внесок у розвиток телебачення і радіомовлення в Україні, створення творчих і тематичних програм, широке інформування громадськості, високу професійну майстерність державними нагородами України з нагоди Дня працівників радіо, телебачення та зв'язку відзначено ряд осіб. Серед них орденом «За заслуги» III ступеня нагороджено Володимира ДУДУ – оператора обласної державної телерадіокомпанії.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" ©  Закарпатська ОДА