Пошук

Розширений пошук»

 

 

 


На головну » Нормативна база » Регуляторні акти та проекти нормативних документів


Про внесення змін до Технології митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів у пунктах пропуску,

23 липня 2008
Видавник: Ужгородська митниця
Номер документу
Реєстраційний номер органу юстиції
Тип документу: наказ
Дата прийняття: 23 липня 2008


З метою приведення у відповідність до вимог чинного законодавства нормативно-правових актів Ужгородської митниці та у зв’язку із набранням чинності  постанови Правління Національного банку України від 27.05.08 № 148 “Про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України”, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 11.06.08 за № 520/15211,
 
НАКАЗУЮ:
1. Підпункти 2.16. розділу ІІ. Послідовність, зміст процедур митного контролю та пропуску через митний кордон України транспортних засобів, товарів та предметів у пунктах пропуску для автомобільного сполучення “Ужгород – Вишнє Нємецьке” та “Малий Березний – Убля”  та  3.5. розділу V.  Послідовність, зміст процедур митного контролю та пропуску через митний кордон України товарів та предметів у міжнародному пішохідному пункті пропуску “Малі Селменці – Вельке Слеменце” Технології митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів у пунктах пропуску, що функціонують в зоні діяльності Ужгородської митниці, затвердженої наказом Ужгородської митниці від 29.05.07 № 283, зареєстрованим в Головному управлінні юстиції у Закарпатській області 30.07.07 за № 048/908 (із змінами), викласти в редакції:
“2.16. У відповідності до статті 97 Митного кодексу України митне оформлення валютних цінностей, що переміщуються громадянами через митний кордон України, здійснюється у порядку, встановленому Національним банком України”.
“3.5. У відповідності до статті 97 Митного кодексу України митне оформлення валютних цінностей, що переміщуються громадянами через митний кордон України, здійснюється у порядку, встановленому Національним банком України”.
 2. Начальникам митних постів “Ужгород”, “Малий Березний” та “Павлове” ознайомити особовий склад з вимогами даного наказу та забезпечити його неухильне виконання.
 3. Юридичному відділу, відділу організації митного контролю забезпечити подання цього наказу до Головного управління юстиції у Закарпатській області на державну реєстрацію.

4. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника начальника Ужгородської митниці згідно з розподілом обов’язків.


Т.в.о. начальника  митниці                                                 М.П. Кочіш

 

Аркуші погодження додаються

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
проекту наказу “Про внесення змін до Технології митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів у пунктах пропуску, що функціонують в зоні діяльності Ужгородської митниці”, розробленого Ужгородською митницею.


Зазначений Аналіз виконаний у відповідності до вимог Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” та постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.04 № 308 “Про затвердження методики проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акту”.

 

1. Визначення проблеми, яку буде розв’язано шляхом державного регулювання
Митний кодекс України покладає на митні органи здійснення контролю за дотриманням правил переміщення валютних цінностей через митний кордон України.
Митний кодекс України визначає поняття “митний контроль” як сукупність заходів, що здійснюються митними органами в межах своєї компетенції з метою забезпечення додержання норм Митного кодексу України, законів та інших нормативно-правових актів з питань митної справи, міжнародних договорів України, укладених в установленому законом порядку.  Права митних органів щодо здійснення митного контролю закріплені статтею 53 Митного кодексу України.
Порядок переміщення через митний кордон України валютних цінностей встановлюється Національним  банком України.  У відповідності до статей 7,44 Закону України “Про Національний банк України”, статей 5, 11, 13 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 № 15-93 “Про систему валютного регулювання і валютного контролю” Правління Національного банку України затвердило Інструкцію про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України (далі - Інструкція) (постанова Правління Національного банку України від 27.05.08 № 148 “Про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України”, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 11.06.08 за № 520/15211) та скасувало Інструкцію про переміщення валюти України, іноземної валюти, банківських металів, платіжних документів, інших банківських документів і платіжних карток через митний кордон України (постанова Правління Національного банку України від 12.07.00 № 283, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 28.07.00 за № 452/4673).

Дана Інструкція встановлює для резидентів і нерезидентів порядок переміщення (увезення, вивезення, пересилання) готівки і банківських металів через митний кордон України.
Зазначена постанова Правління Національного банку набирає чинності з 27.07.08 , тобто з 27.07.08 запроваджуються нові норми на переміщення через митний кордон України  фізичними та юридичними особами готівки та банківських металів.  
Відповідно до пункту 16 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, органів господарського управління та контролю, що зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.92 № 731, у разі внесення змін, або визнання таким, що втратив чинність, акта законодавства, відповідно до якого прийнято нормативно-правовий акт, орган, що видав цей нормативно-правовий акт, зобов'язаний у місячний строк внести до нього відповідні зміни або визнати його таким, що втратив чинність.
З огляду на вищевикладене, у відповідності до  постанови Правління Національного банку України від 27.05.08 № 148 “Про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України”, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 11.06.08 за № 520/15211,  підготовлено проект наказу Ужгородської митниці “Про внесення змін то Технології митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів у пунктах пропуску, що функціонують в зоні діяльності Ужгородської митниці”.
Вищезазначеним наказом буде здійснено приведення нормативно-правових актів Ужгородської митниці у відповідність до вимог чинного законодавства у зв’язку зі скасуванням Інструкції про переміщення валюти України, іноземної валюти, банківських металів, платіжних документів, інших банківських документів і платіжних карток через митний кордон України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.07.00 № 283, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 28.07.00 за № 452/4673) та набранням чинності постанови Правління Національного банку України від 27.05.08 № 148 “Про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України”, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 11.06.08 за № 520/15211.
Також буде забезпечено створення нормативно – правового забезпечення діяльності посадових осіб митного органу під час здійснення контролю за дотриманням правил переміщення валютних цінностей через митний кордон України.

 

2. Ціль державного регулювання
Робота по виконанню митного контролю та митного оформлення потребує відповідної організації роботи. Операції, які здійснюються в процесі митного контролю та митного оформлення, підлягають упорядкуванню та відображенню в законодавчих та  нормативно-правових актах, які передбачають організацію митного контролю та митного оформлення у вигляді технологічних схем, порядків, положень та правил, які визначають правову основу та послідовність дій посадових осіб митних органів.
Даний регуляторний акт розроблений на підставі постанови Правління Національного банку України від 27.05.08 № 148 “Про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України”, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 11.06.08 за № 520/15211.
За допомогою даного регуляторного акту повинно здійснюватися нормативно – правове забезпечення діяльності посадових осіб Ужгородської митниці під час здійснення контролю за дотриманням правил переміщення готівки та банківських металів у пунктах пропуску, які функціонують в зоні діяльності Ужгородської митниці, та приведено у відповідність до законодавства України Технологію митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів у пунктах пропуску, що функціонують в зоні діяльності Ужгородської митниці, затверджену наказом Ужгородської митниці від 29.05.07 № 283, зареєстрованим в Головному управлінні юстиції в Закарпатській області 30.07.07 за № 048/908 (зі змінами).
 Уникнення нарікань та скарг із боку фізичних та юридичних осіб на безпідставні зволікання та затримки у процесі оформлення з боку посадових осіб контролюючих служб.

 

3. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення визначених цілей
Способом досягнення зазначених цілей, є, на нашу думку:
обраний - розробка даного регуляторного акту (внесення змін до діючого нормативно-правового акту);
альтернативний – залишення наказу Ужгородської митниці від 29.05.07 № 283 “Про затвердження Технології”, зареєстрованого в Головному управлінні юстиції в Закарпатській області 30.07.07 за № 048/908, без змін. Однак в такому випадку нормативно-правовий акт Ужгородської митниці буде суперечити вимогам чинного законодавства, зокрема, вимогам постанови Правління Національного банку України від 27.05.08 № 148 “Про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України”, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 11.06.08 за № 520/15211. А у відповідності до пункту 16 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, органів господарського управління та контролю, що зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.92 № 731, у разі внесення змін, або визнання таким, що втратив чинність, акта законодавства, відповідно до якого прийнято нормативно-правовий акт, орган, що видав цей нормативно-правовий акт, зобов'язаний у місячний строк внести до нього відповідні зміни або визнати його таким, що втратив чинність.

 

Можливі способи досягнення цілей

 

Оцінка способу

Причини відмови від альтернативних способів/аргументи щодо переваги обраного способу

Збереження чинного регулювання.

- містить положення, що не узгоджуються з чинним законодавством щодо  норм переміщення готівки та банківських металів фізичними та юридичними особами;

- вимагає подання фізичними та юридичними особами довідок та ліцензій на переміщення валютних цінностей

-                   не повна відповідність принципам регуляторної політики;

-                   залишається неузгодженість з вимогами чинного законодавства щодо  норм переміщення готівки та банківських металів фізичними та юридичними особами

Обраний спосіб

- забезпечує досягнення цілей  державного регулювання;

- повністю відпо-відає вимогам чинного законо-давства.

- відповідає вимогам чинного законодавства;

- забезпечує реалізацію принципів державної регуляторної політики.

 

4. Механізм та заходи, що пропонується  для розв’язання проблеми.

Принципи та способи досягнення цілей регулювання:
• регулювання побудоване відповідно до принципів регуляторної політики;
• посилення контролю за готівкою та банківськими металами, що переміщуються через пункти пропуску, що функціонують в зоні діяльності Ужгородської митниці;
• встановлення єдиного підходу до організації здійснення митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон, що функціонують в зоні діяльності Ужгородської митниці.
Додаткових витрат з боку бюджетів усіх рівнів та громадян для впровадження зазначеного нормативно-правового акту не передбачається.
Представлений проект регуляторного акту вносить зміни до діючого нормативного акту в частині здійснення митного контролю за дотриманням правил переміщення готівки та банківських металів через митний кордон України фізичними та юридичними особами у пунктах пропуску, що функціонують в зоні діяльності Ужгородської митниці, а також направлений на дотримання службовими особами Ужгородської митниці та громадянами, що прямують через митний кордон України, вимог, передбачених законодавством України та нормативними актами.
Акт доводиться до відома суб’єктів відносин через засоби масової інформації, шляхом розміщення на офіційних електронних сайтах тощо.
Також безпосередньо у пунктах пропуску розміщуються інформаційні стенди, на яких містяться інформаційні матеріали щодо основних положень законодавства з питань митної справи.
Ефективність способу досягнення цілі: запропонований спосіб забезпечує досягнення цілей регулювання за умови розробки нормативно-правового акту.

 

5. Можливість досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта
Зовнішні фактори (прискорення або уповільнення темпів економічного зростання, політичні впливи) безпосередньо на дію акта не впливатимуть.
Впровадження цього регуляторного акту дозволить визначити правові основи здійснення контролю за переміщенням готівки та банківських металів через митний кордон України фізичними та юридичними особами у пунктах пропуску, що функціонують в зоні діяльності Ужгородської митниці, створити сприятливі умови для дотримання принципів митного регулювання, а саме: виключної юрисдикції України на її митній території; виключної компетенції митних органів України щодо здійснення митної справи; законності; системності; ефективності; додержання прав та охоронюваних законом інтересів фізичних та юридичних осіб; гласності та прозорості.
Можливість досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта полягає у рівні дотримання чинного законодавства сторонами взаємовідносин.
Регуляторний акт досягне своєї мети, якщо:
- діяльність всіх суб’єктів, які причетні до переміщенням готівки та банківських металів через митний кордон України та до оформлення документів на право на переміщення переміщенням готівки та банківських металів через митний кордон України, буде здійснюватись у визначеному законодавством обсязі;
- кількість скарг фізичних та юридичних осіб, які перетинають митний кордон та переміщують готівку та банківські метали, з приводу порушення процедури декларування та порядку оформлення документів буде зведена до мінімуму.

 

6. Очікувані результати прийняття акта
Впровадження цього регуляторного акту дозволить забезпечити:
- створення сприятливих умов для переміщення фізичними та юридичними особами готівки та банківських металів через митний кордон України у пунктах пропуску, що функціонують в зоні діяльності Ужгородської митниці;
- уникнення нарікань та скарг із боку фізичних та юридичних осіб на безпідставні зволікання та затримки у процесі оформлення з боку посадових осіб контролюючих служб.
Негативний результат запровадження даного акту відсутній.

 

Об’єкт впливу

Витрати

Вигоди

Держава

Додаткових витрат не зазнає

Формування позитивного іміджу держави  шляхом створення додаткових сприятливих умов для реалізації фізичними та юридичними особами прав і можливостей на власний розсуд, в залежності від об’єктивних обставин зручності та економічної доцільності.

Громадяни

Витрат не зазнають

Визначеність та прозорість у проходженні митних процедур

Суб’єкти  підприємницької діяльності

Витрат не зазнають

Визначеність та прозорість у проходженні митних процедур.

 

7. Запропонований строк дії акта
Термін дії цього акта обмежений терміном дії статті 97 Митного кодексу України.

 

8. Показники результативності акта
Виконання вимог цього акту не вплине на збільшення розмірів коштів і збільшення тривалості часу, що витрачатимуться суб'єктами господарювання, державою (органами державної влади та місцевого самоврядування), громадянами (споживачами).
Прогнозовані значення від дії акту розглядаються в контексті прогнозованих значень від дії Технології митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів у пунктах пропуску, що функціонують в зоні діяльності Ужгородської митниці, затвердженої наказом Ужгородської митниці від 29.05.07 № 283, зареєстрованим в Головному управлінні юстиції в Закарпатській області 30.07.07 за № 048/908, як регуляторного акту, до якого вносяться зміни.
Так, пропускна спроможність на добу може становити:
Міжнародний автомобільний пункт пропуску “Ужгород – Вишнє Нємецьке”:
• легкових автомобілів - 3500 од.
• вантажних автомобілів - 500 од.
• фізичних осіб -  9000 чол.
Міжнародний автомобільний, пішохідний пункт пропуску “Малий Березний – Убля”:
• легкових автомобілів – 1000 од.
• фізичних осіб - 2000 чол.
Міжнародний пішохідний пункт пропуску “Малі Селменці – Вельке Слемнце”:
фізичних осіб -  1000 чол
Міжнародний повітряний пункт пропуску “Ужгород – аеропорт”:
• повітряних суден – 5 од.
• фізичних осіб – 100 чол.
Міжнародний залізничний пункт пропуску “Павлове – Матьовце”:
50 вантажних потягів в обох напрямах (36 потягів по колії 1520 мм. і 14 по колії 1435мм.).
З метою інформування громадян оформлено стенди на українській та англійській мовах. З метою вивчення громадської думки та узагальнення зауважень  та пропозицій щодо покращення роботи, які висловлюються перевізниками, учасниками ЗЕД та громадянами біля приміщення “єдиного офісу” розміщені спеціальні скриньки з бланками анкет-опитувань на трьох мовах (словацька, англійська, українська), а також на скриньках вказано телефони довіри ДМСУ та Ужгородської митниці.

 

9. Заходи, за допомогою яких здійснюється відстеження результативності акта
Відстеження результативності акта здійснюється в рамках відстеження результативності Технології митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів у пунктах пропуску, що функціонують в зоні діяльності Ужгородської митниці, затвердженої наказом Ужгородської митниці від 29.05.07 № 283, зареєстрованим в Головному управлінні юстиції в Закарпатській області 30.07.07 за № 048/908, як регуляторного акту, до якого вносяться зміни,  а саме:
Строк проведення базового відстеження результативності акта до набрання чинності даним регуляторним актом.
Строк проведення повторного відстеження результативності акта через 2 роки з дня набрання чинності даним регуляторним актом.
Періодичного відстеження – раз на кожні три роки починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності.
Для такого відстеження використовуватимуться дані статистичних досліджень.
Залучення наукових установ для відстеження результативності акта не передбачається.


 

Т.в.о. начальника
Ужгородської митниці                         М.П. Кочіш



Реєстрація


Логін
Пароль
Реєстрація »  

 

 

 

Усi новини
21 листопада 2008

Державна інспекція з контролю за цінами в Закарпатській області повідомляє, що з 15 листопада 2008 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року № 957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва».

20 листопада 2008

Державна інспекція з контролю за цінами в Закарпатській області надає для розміщення на сайті облдержадміністрації  оперативні дані моніторингу цін на підприємствах торгівлі та на продовольчих ринках Закарпатської області станом на 20.11.08.

19 листопада 2008

У середу, 26 листопада, заступник голови–керівник апарату облдержадміністрації Михайло Попович візьме участь у прямій телефонній лінії «Запитай у влади». Зі зверненнями, скаргами та пропозиціями громадяни зможуть звернутися за телефоном 8 (800) 502-70-80 (дзвінки зі стаціонарних телефонів безкоштовні) з 11.00 до 13.00 години.

19 листопада 2008

Одразу три новенькі пожежні автомобілі презентувала Тячівська влада місцевим пожежним командам селища Солотвино та сіл Нересниця та Чумалево.

19 листопада 2008

За вагомий особистий внесок у розвиток образотворчого мистецтва в області, високу професійну майстерність та в зв’язку з 50-річчям від дня народження Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджено Олександра Громового – живописця, члена Національної спілки художників України.

17 листопада 2008

За значні здобутки у науково-дослідницькій роботі, активну участь у міжнародних наукових студентських форумах, громадську діяльність та з нагоди Міжнародного дня студента Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджено Романа Марчука – студента ІІІ курсу юридичного факультету, голову Наукового товариства студентів та аспірантів Закарпатського державного університету, голову регіонального представництва Фундації політико-правових досліджень «Матезіс».

17 листопада 2008

За вагомий особистий внесок у розвиток агропромислового комплексу України, досягнення високих показників у виробництві сільськогосподарської продукції, багаторічну сумлінну працю та з нагоди Дня працівників сільського господарства Указом Президента України державними нагородами України відзначено ряд працівників агропромислового комплексу.

17 листопада 2008

За багаторічну сумлінну працю в агропромисловому виробництві, високий професіоналізм та з нагоди Дня працівників сільського господарства Почесними грамотами обласної державної адміністрації нагороджено Олександра Керестеші – головного інженера-механіка виробничого сільськогосподарського кооперативу «Нове життя» Виноградівського району, Василя Лугового – провідного агронома-насіннєвода Берегівської державної насіннєвої інспекції, Олександра Немйо – голову фермерського господарства «Фермер» Мукачівського району, Петра Польчука – голову фермерського господарства «Агроспол» Рахівського району, Галину Феке – доярку приватного сільськогосподарського підприємства «Ватра» Ужгородського району.

17 листопада 2008

За багаторічну сумлінну працю в агропромисловому виробництві, високий професіоналізм та з нагоди Дня працівників сільського господарства Почесними грамотами обласної державної адміністрації нагороджено Олександра Керестеші – головного інженера-механіка виробничого сільськогосподарського кооперативу «Нове життя» Виноградівського району, Василя Лугового – провідного агронома-насіннєвода Берегівської державної насіннєвої інспекції, Олександра Немйо – голову фермерського господарства «Фермер» Мукачівського району, Петра Польчука – голову фермерського господарства «Агроспол» Рахівського району, Галину Феке – доярку приватного сільськогосподарського підприємства «Ватра» Ужгородського району.

17 листопада 2008

За вагомий особистий внесок у розвиток телебачення і радіомовлення в Україні, створення творчих і тематичних програм, широке інформування громадськості, високу професійну майстерність державними нагородами України з нагоди Дня працівників радіо, телебачення та зв'язку відзначено ряд осіб. Серед них орденом «За заслуги» III ступеня нагороджено Володимира ДУДУ – оператора обласної державної телерадіокомпанії.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" ©  Закарпатська ОДА