Містобудівний кадастр Закарпатської області

У Закарпатській області розроблено цільову програму “Програма створення та впровадження містобудівного кадастру Закарпатської області на 2014-2018 роки”. Вказана програма  на протязі тривалого часу не фінансувалася, однак  у бюджеті Закарпатської області на 2018 році передбачено кошти на її фінансування.
 Управлінням містобудування та архітектури  в межах заходів  обласної програми створення містобудівного кадастру на 2018 рік здійснюються відповідні заходи щодо створення внутрішнього геопорталу геоінформаційної системи служби містобудівного кадастру.
Наразі з метою невідкладного забезпечення доступності до містобудівної документації  управління запровадило на своїй електронній сторінці розділ „Містобудівний кадастр Закарпатської області”. Даний розділ  наразі не містить функцій повноцінного містобудівного кадастру, оскільки є тільки умовним інформаційним ресурсом, метою якого є отримання рекомендацій, щодо утворення містобудівного кадастру області та організації інформаційної взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Управління планує з часом трансформувати цей розділ в повноцінний інформаційний геопортал містобудівного кадастру Закарпатській області у відповідності до чинного законодавства.

Про портал

Містобудівний кадастр визначається як державна система зберігання та використання геопросторових даних про територію, адміністративно-територіальні одиниці, екологічні, інженерно-геологічні умови, інформаційних ресурсів будівельних норм, державних стандартів і правил для задоволення інформаційних потреб у плануванні територій та будівництві, формуванні галузевої складової державних геоінформаційних ресурсів.
Містобудівний кадастр створюється як розподілена геоінформаційна система та ведеться з урахуванням даних державного земельного кадастру на державному рівні, на рівні Автономної Республіки Крим, обласному та районному рівнях, а також на рівні міст Києва і Севастополя та міст обласного (республіканського Автономної Республіки Крим) значення.
Містобудівний кадастр ведеться Службою містобудівного кадастру, яка діє у складі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, органу містобудування та архітектури Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів з питань містобудування та архітектури обласних, Київської та Севастопольської міських, районних державних адміністрацій та виконавчих органів місцевого самоврядування міст обласного (республіканського Автономної Республіки Крим) значення.

Система містобудівного кадастру включає:

1) організаційну структуру;
2) технічні та програмні засоби;
3) інформаційні ресурси;
4) каталоги та бази метаданих;
5) сервіси геопросторових даних;
6) будівельні норми, технічні регламенти та державні стандарти.

Остання зміна сторінки: 02-02-2018 09:27