Діяльність

22 квітня 2018 року за участю  членів президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, громадського природоохоронного об’єднання «Бокораш» та відділення туризму навчального центру «Шафран» відбулося виїзне засідання на полонину Руна за маршрутом: м. Ужгород – с. Тур’я Поляна    -    с. Липовець  –   полонина Руна   –   озеро Комсомольське –   
 с. Лумшори -   м. Ужгород. 
В еколого-просвітницькому поході вихідного дня взяли участь 77 чоловік. 
Учасники акції ознайомилися з умовами життя горян, зустрілися з жителями с. Липовець,  обговорили існуючі екологічні проблемами регіону.          Вивчивши екологічну обстановку на полонині Руна, члени походу вирішили прибрати сміття на вершині. 
Завершальною частиною виїзного засідання стало ознайомлення з курортно-туристичним комплексом с. Лумшори. 
По завершенні засідання голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. вручив всім учасникам пам’ятні свідоцтва та медалі.


20 квітня 2018 року відбулося засідання комісії  з питань праці, зайнятості та соціального захисту населення. Розглянуто Звернення ГО ветеранів держслужбовців до органів Пенсійного фонду. Доповідач - Путінцев В.Ю., член президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, голова комісії. 


25.04.2018 р. відбулося засідання президії  Громадської ради при Закарпатській ОДА з порядком денним:
1. Підсумки роботи круглого столу на тему «Вплив вітрових елекрогенеруючих станцій на сталий розвиток гірських територій Закарпаття».
2. Програма розвитку малого та середнього бізнесу у співпраці з органами місцевого самоврядування.
3. Програма втілення еколого-просвітницької акції «Люби та вивчай свій край» на 2018 рік.
4. Про звернення ГО ветеранів держслужбовців до органів Пенсійного фонду.
5. Різне.
В роботі засідання взяли участь члени президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, а також запрошені – начальник відділу розвитку промисловості, торгівлі й підприємництва облдержадміністрації Лазоренко Г.Д., голова ГО ветеранів держслужбовців Закарпаття Шатров В.А.
Інформація Пересоляка В.Ю. - члена президії ГР,  голови комісії з питань сталої стратегії розвитку  земельної реформи, природокористування та 
збереження довкілля – про підсумки роботи круглого столу на тему «Вплив вітрових елекрогенеруючих станцій на сталий розвиток гірських територій Закарпаття» прийнята до відома.
На засіданні президії розроблені конкретні заходи, направлені на реалізацію програми надання кредитів, спрямованих на розвиток малого та середнього бізнесу, умови повернення кредитних відсотків та співпрацю в цих питаннях з органами місцевого самоврядування. 
Члени президії прийняли за основу Програму еколого-просвітницької акції «Люби та вивчай свій край» на 2018 рік (матеріали додаються). Доповідач -  Пранничук Б.Д. – голова комісії з питань розвитку туристично-рекреаційного комплексу, гірських та сільських територій. Координатор проекту – голова Громадської ради Греньо М.М. 
На засіданні також прийнято рішення направити Звернення ГО ветеранів держслужбовців до органів Пенсійного фонду.


20 квітня 2018 року члени Громадської ради при Закарпатській ОДА взяли участь в проведенні круглого столу з питання громадського обговорення проекту Антикорупційної програми Закарпатської обласної державної адміністрації на 2018 рік.
Обговорювалися мета, основні завдання, ефективність Антикорупційної програми. Від Громадської ради в роботі круглого столу взяли участь: Греньо М.М. – голова Громадської ради, Пазина Р.О. – голова комісії з питань співпраці з органами правопорядку, розвитку правового забезпечення інвестиційної регуляторної політики та громадянського суспільства, а також члени комісії з питань законності і правопорядку, протидії корупції  та захисту прав людини.


12 квітня 2018 року Закарпатський відокремлений підрозділ Центру розвитку місцевого самоврядування організував бізнес-форум Перечинської ОТГ «Стратегічний діалог». На форум були запрошені: голова Перечинської міської ОТГ Погоріляк І., директор Закарпатського ВП ЦРМС Дем’янчук І., начальник ЗОУ АТ «Ощадбанк» Гордійчук М., представник UkraineInvest в Західній Україні Павлій А., представники Перечинської міськради,  члени громадських організацій,  приватні підприємці.

Від Громадської ради при Закарпатській ОДА  в форумі взяли участь голова Громадської ради Греньо М.М., члени президії  Кіндрат О.О. та Пересоляк В.Ю.

На форумі обговорювалися переваги започаткування бізнесу та створення передумов для розвитку бізнесу в Перечинській ОТГ, співпраця бізнесу та влади, а також приклади успішного ведення бізнесу в Перечинській ОТГ на прикладі ТОВ «Джерела Карпат», ТОВ «Індустрія деревообробки» та ТОВ «Самвер».

В ході дискусій прийнято цілий ряд рішень та рекомендацій для  владних та бізнесових структур.


У середу, 4  квітня 2018 року, ГО «Інститут раціонального природокористування» та Громадська рада при Закарпатській облдержадміністрації у співпраці з ГО «Закарпатська асоціація зеленого сільського туризму», НДІ «Інститут державного управління та регіонального розвитку», кафедрою землевпорядкування та кадастру, кафедрою лісівництва та кафедрою  фізичної географії  та раціонального природокористування Ужгородського національного університету провели круглий стіл  «Вплив вітрових елекрогенеруючих станцій на сталий розвиток гірських територій Закарпаття».
Зустріч фахівців, науковців, державних урядовців та громадськості проходила у залі Вченої ради УжНУ. 
Модератор – завідувач кафедри землевпорядкування та кадастру УжНУ, член президії ГР, голова комісії з питань сталої стратегії розвитку земельної реформи, природокористування та збереження довкілля, кандидат наук з державного управління, доцент  Пересоляк Владислав.
Проект  будівництва вітрової електрогенеруючої станції в Воловецькому районі  представили :  п. Лоик Лерміньо -  представник інвестора  та п. Святослав Жмуцькиий - координатор проекту від ТОВ «Атлас Воловець Енерджи».
З фундаментальною доповіддю на тему «Стан, проблеми та розвиток енергетики Закарпаття із застосуванням відновлювальних ресурсів в контексті сталого розвитку регіону» виступив Поп Степан, доктор фізико-математичних наук, професор, завідувач кафедри фізичної географії та раціонального природокористування
В обговоренні проекту взяли участь  керівник департаменту інфраструктури, розвитку і утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства  Закарпатської ОДА  Маляр Едуард, завідувач кафедри лісопаркового господарства географічного факультету УжНУ кандидат  біологічних наук, доцент Потіш Людвіг, заступник  директора департаменту екології та  природних ресурсів Закарпатської ОДА Шпонтак Юрій, голова ГО «Закарпатська асоціація зеленого сільського туризму» Пранничук Богдан, голова Громадської ради при Закарпатській ОДА  Греньо Михайло, член президії Громадської ради, голова комісії з питань стратегічного соціально-економічного розвитку, раціонального використання ресурсного потенціалу і реформ, кандидат фізико-математичних наук, доцент  Лукша Олег та інші.
Участь у круглому столі також взяли представники органів місцевого самоврядування Воловецького та Свалявського районів, а також  тих населених пунктів, на території яких планується будівництво вітрової електрогенеруючої станції.


28.03.2018 р. відбулося засідання президії  Громадської ради при Закарпатській ОДА, на якому були розглянуті та затверджені пропозиції до проекту «Реалізація інвестиційного туристично-рекреаційного комплексу «Свидовець» в умовах сталого розвитку сільських територій регіону».
Разом з тим, учасники  засідання внесли  пропозицію провести 05.04.2018р. круглий стіл з обговорення економічних проблем, порушених в даному проекті. Робочій групі (Пересоляк В.Ю., Пранничук Б.М., Лукша О.В.)  доручено узагальнити всі пропозиції до проекту «Реалізація інвестиційного туристично-рекреаційного комплексу «Свидовець» в умовах сталого розвитку сільських територій регіону»  і до 10.04.2018 р. направити їх в Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.
На засіданні президії прийнято до відома інформацію Лукші О.В. про ситуацію зі створенням ОТГ (об’єднаних територіальних громад) в Закарпатській області.
Також прийнято до відома інформацію про участь 04.04.2018 р. членів президії Громадської ради при Закарпатській ОДА в заходах, присвячених боротьбі з онкологічними хворобами (Козак Т.Ю.).
Президія прийняла рішення про надання допомоги Закарпатському обласному осередку Української федерації спорту інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату  в активізації пошуку інвесторів для добудови в м. Ужгороді Спортивно-реабілітаційного центру для інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату та інвалідів АТО (Лизанець О.М.).    


У вівторок, 20 березня, ГО «Закарпатська асоціація зеленого сільського туризму» та Громадська рада при Закарпатській облдержадміністрації у співпраці з ГО «Інститут раціонального природокористування», НДІ «Інститут державного управління та регіонального розвитку», кафедрою землевпорядкування та кадастру, кафедрою лісівництва та кафедрою  фізичної географії  та раціонального природокористування Ужгородського національного університету провели круглий стіл «Реалізація інвестиційного туристично-рекреаційного комплексу «Свидовець» в умовах сталого розвитку сільських територій регіону».
Зустріч фахівців, науковців, державних урядовців та громадськості проходила у залі Вченої ради УжНУ.  Модератор – член президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, голова комісії з питань розвитку туристично-рекреаційного комплексу, гірських та сільських територій, очільник ГО «Закарпатська асоціація зеленого сільського туризму» Богдан Пранничук.
Проект інвестиційного туристично-рекреаційного комплексу «Свидовець» представив координатор проекту від Закарпатської ОДА Юрій Добровольський.
В обговоренні проекту взяли участь завідувач кафедри фізичної географії та раціонального природокористування УжНУ, доктор фізико-математичних наук, професор  Степан Поп,  заступник директора Карпатського біосферного заповідника, доктор біологічних наук, професор Федір Гамор, директор НДІ «Інститут державного управління та регіонального розвитку» УжНУ, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин, доктор економічних наук, професор Володимир Приходько, завідувач кафедри землевпорядкування та кадастру УжНУ, член президії ГР, голова комісії з питань сталої стратегії розвитку земельної реформи, природокористування та збереження довкілля, кандидат наук з державного управління, доцент Владислав Пересоляк, начальник Закарпатського  обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Мурга,  голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Михайло Греньо, член президії Громадської ради, голова комісії з питань стратегічного соціально-економічного розвитку, раціонального використання ресурсного потенціалу і реформ, кандидат фізико-математичних наук, доцент Олег Лукша та інші.
Участь у круглому столі також взяли представники місцевої влади Рахівського району і тих населених пунктів, на території яких планується розмістити інвестиційний туристично-рекреаційний комплекс «Свидовець».


11 березня 2018 року за участю  членів президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, громадського природоохоронного об’єднання «Бокораш» та навчального центру «Шафран» відбулося виїзне засідання на водоспад Воєводино (Перечинський район, с. Тур’я Поляна).
В засіданні взяли участь 35 представників громадських об’єднань області. Під час подорожі до водоспаду Воєводино учасники виїзного засідання ознайомилися з роботою міні-ГЕС в с. Тур’я Поляна, обговорили існуючі екологічні проблемами регіону та шляхи їх вирішення.
По завершенні засідання голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. вручив всім учасникам пам’ятні свідоцтва та медалі.
 

Остання зміна сторінки: 27-04-2018 12:45

Дивіться також